Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe

Psikoloji - Mersin
5.0

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Ağrı Bozukluğu, Aile Danışmanlığı

5.0

“Fatma Hanım'a danışma ve terapi isteği ile geldim. 1 yıldan beri bir yere koyamadığım, yerleştiremed...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe

Uzm. Psk. Fatma EFE, 1984 yılında doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini Adıyaman`da Gölbaşı Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Ve 2003 yılında başlamış olduğu Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü dereceyle bitirmiştir. Üniversite eğitimi boyunca psikoloji ile ilgili tüm seminer ve kongrelere katılmış, ana okulları, liseler ve hastanelerde uygulama eğitimleri yaparak staj çalışmalarını gerçekleştirmiştir. 

2013 yılında Nişantaşı Üniveritesi Sosyal bilimler Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve hep merak ettiği konu olan `Çocukluk Çağında Cinsel İstismara Uğramış Bireylerin Karşı Cins ile ilişkilerinin İncelenmesi` konulu tezini yazmıştır.

Uzm. Psk. Fatma EFE, üniversite eğitiminin yanında bir çok mesleki eğitim almış ve sertifika programına katılım sağlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim Programı (72 saat - Prof.Dr. Perin Yolaç), Klinik Görüşme Teknikleri ve Uygulamalı Beceri Eğitimi (Prof.Dr. Perin Yolaç), Depresyon Tedavisi Eğitimi (Prof.Dr. Perin Yolaç), Panik Bozukluk Tedavisi Eğitimi (Prof.Dr. Perin Yolaç), Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi Eğitimi (Prof.Dr. Perin Yolaç), Sosyal Kaygı Bozukluğu Tedavisi Eğitimi`(Prof.Dr. Perin Yolaç), Travma Sonrası Stres Bozukluğu Tedavisi Eğitimi(Prof.Dr. Perin Yolaç), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi (Dr. Nevin Dölek), Teropotik Kartlar Eğitimi (Dr Nevin Dölek) ve Psikososyal Müdahale Eğitimi Hizmetiçi Semineri (30 saat ) Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (100 saat) almış olduğu eğitimlerden bazılarıdır.

Emdr Eğitimini Emre Konuk'tan almış ve Süpervizyonunu da başarıyla sunarak tamamlamıştır. 

Ayrıca, Okul Olgunluğu (MetropolitanÖlçeği ve Uygulaması), Adlerian Yaklaşım ile; Değişen Zaman, Zor Öğrenciler ve Kurulan Pozitif İlişkiler, Madde Kullanımı ve Önleme Politikaları, Krize Müdahale, Ailenin Çocuk Üzerine Etkileri, Bağımlılıkla Mücadele ve Kariyer Danışmanlığı gibi çeşitli konularda semirlere katılmıştır ve bilgi sahibidir.

Uzm. Psk. Fatma EFE, 7 yıldır ergenlerle çalışmakta olup aldığı eğitimlerle yetişkinlerle de BDT formulasyonunda çalışmaya devam etmektedir. PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi`nde yetişkinlere ve ergenlere yönelik bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir.

uyuyamıyorum

9-10 yaşlarındayken bi kadın cesedi gördüm 20 yaşındayım o kadın cesedi gözümün önünden gitmiyor geceleri uyuyamıyorum ne yapmalıyım?

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe tarafından cevaplandı

Gizem hanım merhaba; yaşadığınız şey sizde travma yaratmış olmalı psikoterapi özellikle de emdr ile ... Cevabı görmek için tıkla.

13 Mart 2017 tarihinde cevaplandı.

Sikinti depresyon

Meraba hocam 5 ayda gece hic uyuyamiyorum sabaha kadar ne yapmam gerek acil yardim hic bieryere cikamiyorum hep ölecam korkusu

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe tarafından cevaplandı

Adem bey ; bu kadar ciddi semptomlar yaşıyorsanız önce bir psikiyatrist sonra da lütfen bir psikolog... Cevabı görmek için tıkla.

13 Şubat 2017 tarihinde cevaplandı.

Sürekli tuvaletim geliyor

İyi günler ben sık sık piskolojik olarak tuvalete çıkıyorum sürekli oluyor aklıma gelip duruyor ve sürekli bana sorun yapıyor bunu nasıl önleyebilirim bunu soracaktım lütfen yardım edin

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe tarafından cevaplandı

Bekir bey merhabalar; detaylı bir öykü alımı ve geçmişte bununla bağlantılı ne yaşadığınıza bakılmas... Cevabı görmek için tıkla.

12 Şubat 2017 tarihinde cevaplandı.

Emdr Merkezi (Klinik Psikolog- EMDR Terapisti Fatma Efe)
Güvenevler Mah. GMK Bulvarı. İçel apt. iç kapı no 35.Pozcu YENİŞEHİR/MERSİN Yenişehir/Mersin

İlgi Alanları

2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı Ağrı Bozukluğu Aile Danışmanlığı Alkol Bağımlılığı Alt Islatma- Kaka Kaçırma Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MO
Mer*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Fatma Hanım'a danışma ve terapi isteği ile geldim. 1 yıldan beri bir yere koyamadığım, yerleştiremediğim, unutamadığım yoğun bir depresyonda idim kısa süre içinde yakınlarımı ve kendimi bundan uzaklaştırmak istediğimi farkettim, kişileri kaybetme korkusu yerine kendimi kaybettiğimi anladım. Şimdi güne yayılan bir yaşam enerjisi belirginleşmeye başladı, bunun iş hayatıma da açıkça yansıdığını ve daha mutlu çalıştığımı günü bir an önce tamamlayıp uyumak yerine günü değerli kılmaya heves duyduğumu fark ediyorum ve mümkün olduğunca böyle yaşamaya devam etmek istiyorum. Varlığınız ve çabanız için çok teşekkür ederim sevgili Fatma Hanım her ne kadar geç kalmış olsam da bundan sonraki katkılarınız çok değerli olacaktır sevgilerimle.

GK
Gök*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Asıl şikayet sebebim fazla kıskançlık sürekli huzursuz olmak her şeyden şikayet etmekti. buraya geldikten sonra kendimi tanımaya başladım bunların sebebini öğrenmeye başladım ve çocukluğuma indim Bütün bunlar beni rahatlattı eskiye göre daha sakin bir insan olmaya başladım ilişkilerim değişti kendimdeki değişimi gördükçe mutlu olmaya başladım

Ayş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Fatma Hanım'a gece korkularım ve hocayla gittikten sonra ortaya çıkan tiklerim sonucu gittim. Fatma Hanım'a 5 yaş anısını çalıştıktan sonra gece korkularım geçti. Tiklerde de azalma var. Gitmeye devam ediyorum. Fatma Hanım çok iyi bir psikolojik danışman. Herkese tavsiye ediyorum.

AE
Ayl*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Fatma Hanım'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Çok ilgili, size çok değer veriyor. Bu bile iyileşmenizi sağlayabiliyor. Ben iş yerinde çatışmalar yaşıyordum. Şu anda çok daha sağlıklı ilişkiler kuruyorum. Fatma Hanım alanında çok çok iyi bir uzman.

ÖG
Özg*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Fatma Hanım'a gittiğimde eşime karşı sevgimde bir eksiklik varmış gibi hissediyordum. Bu cinsel ilişkimize de yansıyordu. Bunun çocuklukta yaşadığım bir şok anından kaynaklandığını birlikte bulduk. Çok ilgili, çok iyi bir dinleyici Fatma Hanım. Herkese tavsiye ederim.

EK
Eli*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ailemle çok ciddi tartışmalar yaşıyordum. Fatma Hanım'a ilk başladığımda. Şuan ilişkimiz iyi ergenlik dönemini çok daha rahat atlatmama sebep oldu. Fatma Hanımı tavsiye ederim.

AB
Ays*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Daha başlayalı çok olmamasına rağmen bende gözle görülür değişiklikler var. Kendimi daha mutlu ve özgür hissediyorum. Özellikle Fatma hanım'ın bana oldukça şevkatli davranması dikkatimi çekti.

AA
Azr*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Seanslar bana çok yardımcı oldu. Beni rahatsız eden bir çok şeyden kurtuldum. Her seans sonrasında kendimi daha iyi ve mutlu hissederek çıktım. Fatma hanım'a çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

SA
Sin*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Fatma Hanım'dan yaklaşık 2 aydır danışmanlık alıyorum. Kendimle barışmam gibi terapilerimiz, ufak bir soru ya da emdr ile yaptığımız tüm seanslar omzumdaki yükleri yavaş yavaş bırakmama yardımcı oluyor. Seanslarımız devam ederken kendimde farkettiğim en önemli şey, başıma gelen olayları yorumlama şeklimi değiştirmeğe başladığım, kendimi acımasızca eleştirmeyi bıraktığım, kendime değer vermeği öğrendiğim, bencil değil ama iç huzurumu yine kendim tesis ettiğim için kendimi ön plana koyabileceğimi görmek oldu. Bu tarz yollarda, samimi danışmanlarla yürünmeli, Fatma Hanım da bunlardan biri...

EB
Eng*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Fatma hanımı eşimi internetten araştırarak buldu, bir kez daha eşimin doktor bulma konusunda usta olduğunu anladım. Kızım için geliyoruz iyi ki gelmişiz daha yeniyiz ama kızımdaki değişiklikleri görüyoruz, sağolun. Terapilerin sonunda daha güzel şeyler yazacağımızı umut ediyoruz, inşallah hocamın yardımıyla kızım kaygı sorunlarından kurtulur, güveniyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe Emdr Merkezi (Klinik Psikolog- EMDR Terapisti Fatma Efe) bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Fatma Efe Psikoloji uzmanıdır. 2-3 Yaş Sendromu Ebeveyn Danışmanlığı, Ağrı Bozukluğu, Aile Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube