Prof. Dr. Umut BARBAROS, 1972 yılında Çankırı'da doğmuştur. 1987 yılında Naip Hüseyin Ortaokulu'nu, 1990 yılında ise Antalya Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Hemen ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini 1997 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1997-2003 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamlamıştır.

2006-2007 yılları arasında Catania Üniversitesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı, İtalya, Minimal İnvaziv Cerrahi ve Cerrahide Modern Teknikler isimli Master programını tamamlamış olan Prof. Dr. Umut BARBAROS, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda 2009 yılında Doçentlik kadrosuna atanmıştır.

Türk Cerrahi Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği, Uluslararası Obezite Cerrahisi Federasyonu, Endokrin Cerrahi Derneği, Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Türk Hepato- Pankreato Bilier Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik- Laparoskopik Cerrahi Derneği, Fleboloji Derneği, Endokrinolojide Diyalog Derneği, Avrupa Endokrin Cerrahları Derneği ( European Society of Endocrine Surgeons), Avrupa Endoskopik Cerrahi Derneği (EAES) ve Uluslararsı Endokrin Cerrahi Derneği (IAES) gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlara üye olan Prof. Dr. Umut BARBAROS, mesleki çalışmalarına Emsey Hospital'da devam etmekle beraber kendi özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

İletişim Numarası 0 (850) 811 27 05
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Prof. Dr.Umut BARBAROS Muayenehanesi
  AdresEthem Efendi Cad. No:3  Kadıköy, İstanbul 
  İletişim Numarası0 (850) 811 27 05

Hakkında

Diploma aldığı kurum

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 27 05

Son Cevapladığı Sorular

 • Nefesimde sorun var

  Hocam nefesim bana yetmiyor alıyorum ama ciğerlerimi doldurmuyor gibi geliyor bana ve 2 haftadır akciğer bölgemde böyle bir ağırlık var hafif bir sızı var bazen sancıyor ama sürekli bir sızı var lütfen bir yardım hocam

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Umut BARBAROS

  Prof. Dr. Umut BARBAROS

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 27 05

  Göğüs hastalıkları uzmanına görünün

 • Biyopsi

  Sayin hocam:usg sonuçlari:tiroid glandi boyutlari doğaldir.konturlari muntazam olup,parankim ekosu tabii ve homojendir.sol lob altpolde 17*13*13.5 mm. boyutta ovoid düzgün kontürlü,içinde birkaç adet milimetrik kisitk açiklik ve çevresinde ince rim tarzinda hipoekoik halosu olan parankime göre hafif... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Umut BARBAROS

  Prof. Dr. Umut BARBAROS

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 27 05

  Tiroit kanseri değilsiniz lakin bu sonuca şüpheli diyoruz ve ameliyat öneriyoruz bu sonuçlarla ameliyat önerilen hastaların %20 şinde kanser saptanmakta

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hastalarının Yorumları (3)

Hasta Değerlendirmeleri

3 Yorum Ort. Puanı: 5
Taceddin YILMAZ
(5) 25.01.2017

Canim abim Cemalettin YILMAZ in hastalik surecinde.Hem insani hemde mesleki yaklasimi ailemizi cok mutlu etmistir.Yaptigi başarili operasyonuyla hastamizi sagligina kavusturmustur.Güzel ulkemin Umut hocam gibi degerlerinin var olmasi dilegigle ailemiz adina tesekkur ve saygilarimi iletirim.

Selma Çağan
(5) 01.02.2016

Bende kendisini 7 yil once tanimistim.troid hastasiydim.basedow teshisi konulmustu.once Allahin sonrada umut beyin sayesinde 9 ay gibi kisa bir surede tedavimi oldum ve şuan gayet iyiyim.Allah sizden razi olsun umut bey.

Aydın KORKMAZ
(5) 02.01.2016

Umut hocamız çok bilgili deneyimli başarılı, değil istanbulda tüm türkiyemizin ihtiyacı olacak kıymetli hocalarımızdan biridir.! İlgili alakalı sevecen insan canlısı.Adı gibi UMUT dolu hocamızdır. Her konuda bilgi yüklü hocamıza mesleki hayatında uzun yıllar sağlık ile görev almasını temenni ediyorum.Hocam varsın önemlisin.

3 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.