Dyt.

Tuncay KELBAŞ

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen) - Gaziantep

  BESLENME ve DİYET UZMANI

  DİYETİSYEN Tuncay KELBAŞ,

  1986 yılında Gaziantep’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te dereceyle bitirmiştir.  Mezuniyet sonrası 2 Yıl Çeşitli Kurum ve Kuruluşlarda Mutfak Personeli Olarak Çalışmıştır. 2008 Yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazandı.

  Üniversite eğitim süresince,

  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTALERİ,

  MEHMET KEMAL DEDAMAN HEMATOLOJİ ONKOLOJİ HASTANESİ,
  SEMİHA KİBAR ORGAN NAKLİ VE DİYALİZ HASTANESİ,
  YILMAZ - MEHMET ÖZTAŞKIN KALP HASTANESİ,
  MUSTAFA ERASLAN VE FEVZİ MERCAN
   ÇOCUK HASTANESİ VE
  GEVHER NESİBE HASTANESİNDE TAM ZAMANLI BİR YIL BOYUNCA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE STAJYER DİYETİSYEN OLARAK EĞİTİMLERİNİ ALMIŞTIR.

  KURUM STAJYERİ OLARAK,

  ERCİYES ÜNİVERSTESİ PERSONEL YEMEKHANESİ,
  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ,
  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ KREŞ VE ANAOKULUNDAMENÜ PLANLAMA ,
  YETİŞKİN ÇALIŞAN, ÖĞRENCİ VE KREŞTEKİ ÖĞRENCİLERİN GÜNLÜK YETERLİ VE DENGELİ BESLENMESİ İÇİN ALMASI GEREKEN KALORİ HESABI,YEMEKLERİN MALİYETİ, BESİNLERİN TESLİM ALINMASINDAN SUNULMASINA KADAR OLAN AŞAMASINDA GEREKLİ ARAÇ VE GEREÇLERİN HİJYEN VE SANİTASYONU TAKİP KONTROLÜNÜ,MALİYET KAZANCINI,ALINACAK BESİN VEYA ARAÇ GEREÇLERİN ŞARTNAME HAZIRLANMASINDA VERİLEN GÖREVLERİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMİŞTİR.

  ELEKTİF STAJINI,

  SAĞLIK BAKANLIĞI GAZİANTEP 25 ARALIK DEVLET HASTANESİ’ NDE,
   MENÜ PLANLAMA, MUTFAK PERSONELİNE HİJYEN VE DİYET YEMEKLERİ EĞİTİMİ ARDINDAN POLİKLİNİK YAPARAK VE KLİNİK HİZMETLERDE BESLENME EĞİTİMİ VEREREK TAMAMLADI. AYRICA EVDE HASTA BAKIM HİZMETİ ADI ALTINDA HASTALARA BESLENME EĞİTİMİNDE BULUNMUŞTUR.

  ARAŞTIRMA KONUSU: GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMALAR (GDO)

  BİTİRME TEZİ: YETİŞKİN BİREYLERİN BİTKİSEL ÜRÜN KULLANIM DURUMUNU SAPTADIKTAN SONRA 2013 Yılında ‘’ Diyetisyen ‘’ unvanı alarak başarıyla mezun olmuştur.Mezuniyet sonrası mesleki eğitimini, katıldığı kurs ve seminerlerle devam ettirmektedir.

  2014 -2015 yıllarında T.C. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI İZMİR ASKER HASTANESİ ' NDE    YEDEK SUBAY OLARAK TEĞMEN RÜTBESİYLE DİYET POLİKLİNİĞİ,  KLİNİK VE MUTFAK GÖREVLERİNİ MESLEĞİNİ İCRA EDEREK VATANİ GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞTIR

  Çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışman diyetisyen olarak kariyerine devam eden Araştırmacı yazar Tuncay KELBAŞ, bireysel danışmanlık hizmetlerine GAZİANTEP DİYET ve BESLENME merkezinde devam etmektedir. Alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve kalıplaşmış diyet listelerini bir kenara bırakıp kişiye özel diyet ve beslenme tedavisini ilke edinerek farkını ortaya koymaktadır.

  GAZİANTEP DİYET ve BESLENME MERKEZİ 

  164 Profil Görüntüleme

  Son 30 günlük profil görüntülenme.

  0 Takvim Talebi

  Toplam randevu takvimi talebi.

  Takvim talep edin

  Bu hekim siz misiniz?

  Hemen bilgilerinizi güncelleyin

  Bilgilerinizi güncelleyin!

  Diyetisyenin İletişim bilgileri

  • Gaziantep Diyet ve Beslenme Merkezi
   AdresBey mah. Atatürk bulvarı Bulvar iş merkezi Kat:4 No:19  Şahinbey, Gaziantep  

  Hakkında

  Diploma aldığı kurum

  • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

  Mesleki Tecrübe

  Hizmete Başlangıç: 11 2013

  Tecrübe: 4 yıl 0 ay

  Yabancı Diller

  • İNGİLİCE

  Deneyimler

  • ELİTFİT SPORCU DİYETİSYENİ
   11 2013 - 10 2014
  • İzmir Asker Hastanesi, SAĞLIK SUBAYI DİYETİSYEN
   12 2014 - 12 2015
  • TUKEFORMLIFE
   03 2015 - 12 2017

  Fotoğraflar

  Hastalarının Yorumları (9)

  Hasta Değerlendirmeleri

  8 Yorum Ort. Puanı: 5
  Demet Güçyetmez
  (5) 17.08.2017

  Çare herzaman kendiliğinden gelip sizi bulmaz arayıp bulmak gerekir bende yıllar sonra buldum çaremi doktor Tuncay beyi bulduktan sonra herşey kolaylaştı onunla daha da sağlıklı yaşamaya başladım. Kilo almak imkansız gibiydi benim için gitmediğim dr kalmamıştı nerdeyse sonunda imkansızlığı yendik artık kilo almak dert değil doktorum tuncay beye ve aynı zaman eşi esra canım arkadaşıma teşekkürü borç bilirim😊👏👏👏

  Damla Erçetin ʚɞ
  (5) 17.08.2017

  Uzun süredir hep kiloluyum herkes beni bu şekilde kabullenmiş durumda ama ben kendimi bir türlü kabullenemiyorum aynalarda küsmüş vaziyetteydim arkadaşım Dilek hanım beni Tuncay beye yönlendirdi. İlk başta çok umitsizdim yine hüsrana uğramaktan korkuyordum. Ama bu sefer herşey farkliydi. O sıkıldığını diyet listesi yoktu. Yiyebilecektim istediğim zaman hemde saat başı atıştırmak tan çok sıkılmıştım. Ben de dahil Tuncay beye gelen kişiler her yolu denemiş gitmedikleri diyetisyen yapmadıkları diyet kalmamıştı. Vücut metabolizmamız la o kadar çok uğraşmış ki hiçbir şey tesir etmiyordu. Tuncay beyle bu direnci kırdık. Burada zor olmaz diye bişey yoktu. Sağlıklı beslenmeyi öğrendim. Eskisinden daha fazla yiyorum ama daha çok yağ kaybim var. Kilolu halime Alişan gözler şimdi şok geçiriyorlar. Ben çok mutluyum artık özgüvenim geldi. İyi ki varsınız Tuncay bey😃😃😃😃

  Fatma Nur Söylemez İnanç
  (5) 14.08.2017

  Şeker hastasıyım ve aynı zamanda kiloluyum da zayıflamak istiyordum ama bir türlü yapamıyordum. Şekerim yüksek olduğu için 4 öğün ünsülin vuruluyordum. Arkadaş tavsiyesi ile Tuncay bey ile yollarımız kesişti 1,5 ay olacak nerdeyse hem zayıfladım Hemde şekerim çok düzenli bir şekilde devam ediyor hatta ünsülin vurmayı bile bıraktım. Kilo vermenin yanı sıra bana şeker hastalığı ile ilgili bilmediğim bir çok şeyi tuncay bu öğretti artık daha bilinçli bir şekilde ne yemem gerektiğini biliyorum... çok teşşekkür ederim Tuncay bey

  Kevser Yay
  (5) 12.08.2017

  Ben aradığım diyetisyeni buldum. Çok çok çok mutluyum. Antepliyim yemek yapmayı da yemeyide çooook seviyorum. İmkansız bir dileğim vardı. Hem yiyecektim hem de zayıflayacaktım. Bunu kime söylesem bana gülüyor lardı. Ama çok araştırdım ve buldum. Bir hafta yiyorum bir hafta sonra ölçume çıkıyorum ki yaglarım gitmiş. Daha enerjik daha motiveli bir şekilde yeni haftaya başlıyorum. Bendeki değişimi fark edenler şaşırıyorlar. Hem bu kadar yiyip hem nasıl zayıflıyorsun diyorlar.daha tolumuz uzun ama zor değil. Eğlenceli şekilde sağlıklı yaşamayı sağlıklı beslenmeyi öğreniyorum. İyiki Tuncay beyi tercih etmişim.

  Kifayet Saygılı
  (5) 11.08.2017

  merhabalar, Diyetisyenim tuncay beyden çok memnunum. öncelikle kan değerlerimle işe başlaması, düzenli ve sürekli kontrolere gitmemizi sağlaması 7-24 iletişim içinde olmamız, kararlı, tutarlı ve ilgili olması işini sevdiğini gösteriyor. ayrıca beslenme listelerini değiştirilmesi, beslenmenin yan etkileriyle ilgilenmesi harika. hedeflenen incelme istkrarlı bir şekilde gerçekleşiyor😎. Her hafta tartıya ciktigimda verdigim kilonun yaglarimdan gittigini gordukce daha da mutlu oluyorum😊en önemlisi de gıdalarda duygusal yoksunluk yaşamıyorum. çünkü yoksun bırakmıyor herşeyi yiyebiliyoruz, ancak belli bir ölçüde yani hiç aç kalmıyorum ve inceliyorum.(kibrit kutusu ölcusunu hayatimdan sildim artık😋) bu beslenme kültürü ailede ki diğer bireylere de olumlu etki yapıyor.( mesela annem yemeklerde daha az yağ kullanıyor artik). Konum olarak zaten harika bi yerde, çarşının göbeğinde.😉desteklerinizden dolayı bir kez daha teşekkür ederim tuncay bey. Galiba sizinle tanışmasaydım şu genç yaşımda ölüm diyetleriyle uğraşıyor olacaktım(benim için öncekiler ölüm diyeti çünkü sürekli aç geziyordum🤔)

  Münevver Deniz
  (5) 10.08.2017

  Troidim alındıktan sonra 105 kiloya cikabilecegimi soylemislerdi.bu benim gözumu cok korkuttu. Diyetiyen araştirmasina basladim. Tavsiye üzerine Tuncay Beyle tanistim. Bana özel beslenme programi hazirladi. Herseyden rahat rahat yiyebiliyorum. Kilo vermenin bu kadar zevkli hale gelecegini düsünmemistim. Güleryüzü ve isindeki basarisi beni daha cok motive ediyor. Kendine tesekkür ederim. Herkese tavsiye ederim.

  Sezer Yılmaz
  (5) 09.08.2017

  DİYET DİYETİSYEN DENİNCE SİNİRLERİMİN BOZULUYORDU ETRAFIMDAKİ TÜM İNSANLAR BAŞTA AİLEM OLMAK ÜZERE ZAYIFLAMALISIN AZ YE DİYEREK BASKI YAPIYORLARDI ÇOK SIKILMIŞTIM.ŞİŞMANLIK BENİM KADERİM OLARAK BAKIYORDUM.HAYATA KÜSMÜŞTÜM SOSYAL HAYATTAN KOPMUŞTUM.BİR ARKADAŞIMIN TAVSİYESİ ÜZERİNE DİYETİSYEN TUNCAY KELBAŞ İLE TANIŞTIM.HİÇ UMUDUM YOKTU HER YOLU DENEMİŞTİM.DYT. TUNCAY KELBAŞ/ IN ODASINA ÇOK UMUTSUZ GİRMİŞTİM.BENİMLE EN AZ BİR SAAT İLGİLENDİ YÜKSEK ENERJİSİ KENDİNİ İŞE ADAMIŞLIĞI HERŞEYDEN ÇOK GÜVEN VERMESİ BENİ MÜTHİŞ MOTİVE ETMİŞTİ.SAN Kİ HAYATA YENİDEN SARILMIŞTIM.DİYET YAPTIM DERSEM TUNCAY BEYİN HAKKINA GİRMİŞ OLURUM BANA SAĞLIKLI YETERLİ VE DENGELİ BESLENME BİLİNCİNİ AŞILADI. 3 AY GİBİ KISA SÜREDE TAM 16 KİLO YAĞ KAYBETTİM.KENDİME GÜVENİM GELDİ.YOLUM UZUN TUNCAY BEYLE YOLA DEVAM.

  Hazel Akdag
  (5) 08.08.2017

  Kilolarimdan dolayı mutsuzdum kiyafetlerim olmuyordu zayiflamaliyim dedim ve diyetisyen araştırdım gittiğim kişi isinde iyi olmalıydı ve bana güven vermeliydi birçok diyetisyen araştırdım ve tercihim Tuncay bey oldu kendisine ve eşine çok teşekkür ederim.

  9 görüş bulundu.

  Hakkında yorum yazın

  Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  YORUM EKLE

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .