Prof. Dr.

Timur GÜRGAN

Puan: 5 - 1 Yorum

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ankara / Çankaya

Prof. Dr. Timur GÜRGAN Ankara'da Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.

Bu doktoru aramak için : 0 (850) 433...Numarayı gör
Randevu Al
* Standart tarife ile ücretlendirilmektedir.

  Aşağıdan kendinize uygun bir gün ve saat seçerek randevu alabilirsiniz.

  Prof Dr Timur GÜRGAN Hakkında

  Özgeçmişi

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, lisans öncesi eğitimlerini bitirmesinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1976 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1980 yılında yine aynı üniversitenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda tamamlamış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, akademik kariyerine 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak başlamıştır. 1988 yılında Doçent, 1995 yılında ise Profesör olmuştur. Kendisi halen aynı üniversitede Kadın Doğum Anabilim Dalı, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Ünitesi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

  1986 yılından itibaren yurtdışında İngiltere'de London Hospital Medical College, St Bartholomew's Hospital, Lister Hospital, London Bridge Hospital ve  Guy's Hospital ve İsrail'de Haddasah Üniversitesin'de araştırma görevlisi olarak çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN, Kanada'da Vancouver Biritish Colombia Üniversitesi'nde, Amerika'da Cornell Hospital, Infertility and IVF Center; The Institute for Reproductive Medicine and Science of Saint Barnabas, New Jersey; The Center of Biology Associates, Atlanta ile İngiltere'de Bourn Hall Clinic'de üreme hormonları bozuklukları, tüp bebek ve kısırlık üzerine, Almanya Heidelberg Üniversitesi ve Belçika Brüksel Katolik Üniversitesi'nde endoskopik cerrahi üzerine eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Bunların yanında dünyanın önemli pek çok hastane ve merkezinde dünyadaki önde gelen profesörlerle üreme tıbbı, yardımcı üreme teknikleri, mikrocerrahi ve endoskopik cerrahi alanlarında beraber çalışma şansı bulmuştur. 1995 yılında dünyaca ünlü New York Cornell Üniversitesi'nde ziyaretçi profesör unvanıyla 6 ay boyunca çalışmalar yapmıştır.

  10 yıl boyunca Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite (Kısırlık) Departmanı'nı Başkanlığı ve 1997-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı idari görevini yürütmüştür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı içerisinde jinekolojik endoskopi, tüp bebek, androloji ve menopoz departmanlarını kurmuştur. Uluslararası uzmanların da desteğiyle mesleği ile ilgili birçok konuyu ülkemizde tanıtmış, eğitim faaliyetlerinde bulunmuş ve üreme tıbbı faaliyetlerinin güncel olarak yerleşmesinde öncülük etmiştir.

  1988 yılında European Society of Human Reproduction and Embryology- Avrupa İnsan Üremesi ve Embiryoloji Derneği'ne (ESHRE) üye olmuştur ve on yıldan fazla süre boyunca bu derneğin Uluslararası Bilimsel Komitesi'nde görev yapmıştır. Yine 1988 yılından bu yana American Society for Reproductive Medicine üyesidir. European Society for Gynecological Endoscopy (Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği) kurucularındandır ve 1996 - 2001 yılları arasında bu dernekte yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Middle East Fertility Society (MEFS) (Ortadoğu Üreme Derneği) Uluslararası Bilimsel Komitesinde yer almaktadır. Amerikan Association of Gynecological Endoskopi'nin Türkiye temsilcisi olarak görev yapmış ve derneğin uluslararası danışmanlar komitesinde yer almıştır.

  Bilimsel açıdan çok başarılı 20'ye yakın ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve workshop düzenlemiş olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN, Uluslararası In Vitro Fertilizasyon Derneği'nin (The International Society of In- Vitro Fertilization) kurucu yönetim kurulu üyelerindendir. Derneğin eğitim aktivitelerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri olarak çalışmıştır. 2005 yılında İstanbul'da gerçekleşen Uluslararası Dünya Yardımcı Üreme Teknikleri ve Genetik Kongresinin (Tüp Bebek) başkanlığını yapmıştır.

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, akademik çalışmalarının beraberinde, 2000 yılında kurmuş olduğu Gürgan Clinic Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi'nde bilimsel direktör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu merkez ülkede bilimsel ve klinik başarısıyla ülkenin önde gelen referans merkezlerinden biri unvanına sahiptir ve yılda 1000 dolayında hastanın tedavisini yapmaktadır.

  Anlaşmalı Kurumlar

  • SGK

  Doktor Hakkında Yapılan Yorumlar (1)

  Doktor hakkındaki değerlendirmeler yalnızca hastalar/danışanlar tarafından yapılabilmektedir.
  Çok Memnunum( 5)  

  harika

  11.10.2015
  1 görüş bulundu.

  Bu doktor hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

  Doktor Tarafından Son Cevaplanan Sorular

  Hamilelik ve doğum kntrl hapları hakk

  6 aylık evliyim doğum kontrol hapı ile korundum evlenmeden 1 ay önce başladım 5 kutu kullandim adı yasmin hapi birakali 2,5 ay oldu ben hamile kalmadim henüz sizce bu durum normal m dir hapin etkisi vücuttan ne kadar sürede atılır .hap tan sonra 3 ay hamile kalmamanin daha iyi olduğunu duydum doğru... Devamı >>

  Azospermi teşhisi

  Hocam merhaba.eşime azospermi teşhisi kondu ve geçtiğimiz yaz mikrotese oldu fakat koca kafalı farklı boyut ve yapılarda hücreler bulundu ve % 5 ihtimalle çocuğumuzun olacağı söylendi.ikinci teseyi olursa bu şansın brz daha artacağı söylendi.alınan hücrelerden bir sperm hücreside donduruldu ama şans... Devamı >>

  Anne olmak

  Hocam merhaba 29 yasimdayim esim 32 benim yumurtaliklarim kucuk ve kalitesiz. hormonlarim yuksek cikiyor fsh son yaptirdigim tahlilde 31 cikti menopoza giriyor oldugumu soylediler ve yumurta nakli önerdiler 2012 bir tup bebek denemesi yaptik fakat olumsu sonuclandi. suan tup bebek bile demiyorlar. h... Devamı >>

  Rahim ve yumurtanın küçük olmazsı

  Ben 13 yaşında radyoterapi ve kemoterapi gördüğümden adet görmedim ilaçlarla adet oldum hep 4 aylık evliyim dr gittim yumurta ve rahmin küçük çoçuğun olmaz tedaviside yok dedi nişanlıyken başka bi dr gittiğimde aldığın tedaviye göre hormonların kötü değil demişti nişanlıyken yapılan ultrasyon sonucu... Devamı >>

  1/372 | Toplam 1485 kayıt bulundu.

  .