Prof. Dr.

Timur GÜRGAN

Puan: 5 - 1 Yorum

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ankara / Çankaya

Prof. Dr. Timur GÜRGAN Ankara'da Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.

Bu doktoru aramak için : 0 (850) 433... Numarayı gör
Randevu Al
* Standart tarife ile ücretlendirilmektedir.

  Aşağıdan kendinize uygun bir gün ve saat seçerek randevu alabilirsiniz.

  Prof Dr Timur GÜRGAN Hakkında

  Özgeçmişi

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, lisans öncesi eğitimlerini bitirmesinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1976 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1980 yılında yine aynı üniversitenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda tamamlamış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, akademik kariyerine 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak başlamıştır. 1988 yılında Doçent, 1995 yılında ise Profesör olmuştur. Kendisi halen aynı üniversitede Kadın Doğum Anabilim Dalı, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Ünitesi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

  1986 yılından itibaren yurtdışında İngiltere'de London Hospital Medical College, St Bartholomew's Hospital, Lister Hospital, London Bridge Hospital ve  Guy's Hospital ve İsrail'de Haddasah Üniversitesin'de araştırma görevlisi olarak çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN, Kanada'da Vancouver Biritish Colombia Üniversitesi'nde, Amerika'da Cornell Hospital, Infertility and IVF Center; The Institute for Reproductive Medicine and Science of Saint Barnabas, New Jersey; The Center of Biology Associates, Atlanta ile İngiltere'de Bourn Hall Clinic'de üreme hormonları bozuklukları, tüp bebek ve kısırlık üzerine, Almanya Heidelberg Üniversitesi ve Belçika Brüksel Katolik Üniversitesi'nde endoskopik cerrahi üzerine eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Bunların yanında dünyanın önemli pek çok hastane ve merkezinde dünyadaki önde gelen profesörlerle üreme tıbbı, yardımcı üreme teknikleri, mikrocerrahi ve endoskopik cerrahi alanlarında beraber çalışma şansı bulmuştur. 1995 yılında dünyaca ünlü New York Cornell Üniversitesi'nde ziyaretçi profesör unvanıyla 6 ay boyunca çalışmalar yapmıştır.

  10 yıl boyunca Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite (Kısırlık) Departmanı'nı Başkanlığı ve 1997-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı idari görevini yürütmüştür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı içerisinde jinekolojik endoskopi, tüp bebek, androloji ve menopoz departmanlarını kurmuştur. Uluslararası uzmanların da desteğiyle mesleği ile ilgili birçok konuyu ülkemizde tanıtmış, eğitim faaliyetlerinde bulunmuş ve üreme tıbbı faaliyetlerinin güncel olarak yerleşmesinde öncülük etmiştir.

  1988 yılında European Society of Human Reproduction and Embryology- Avrupa İnsan Üremesi ve Embiryoloji Derneği'ne (ESHRE) üye olmuştur ve on yıldan fazla süre boyunca bu derneğin Uluslararası Bilimsel Komitesi'nde görev yapmıştır. Yine 1988 yılından bu yana American Society for Reproductive Medicine üyesidir. European Society for Gynecological Endoscopy (Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği) kurucularındandır ve 1996 - 2001 yılları arasında bu dernekte yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Middle East Fertility Society (MEFS) (Ortadoğu Üreme Derneği) Uluslararası Bilimsel Komitesinde yer almaktadır. Amerikan Association of Gynecological Endoskopi'nin Türkiye temsilcisi olarak görev yapmış ve derneğin uluslararası danışmanlar komitesinde yer almıştır.

  Bilimsel açıdan çok başarılı 20'ye yakın ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve workshop düzenlemiş olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN, Uluslararası In Vitro Fertilizasyon Derneği'nin (The International Society of In- Vitro Fertilization) kurucu yönetim kurulu üyelerindendir. Derneğin eğitim aktivitelerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri olarak çalışmıştır. 2005 yılında İstanbul'da gerçekleşen Uluslararası Dünya Yardımcı Üreme Teknikleri ve Genetik Kongresinin (Tüp Bebek) başkanlığını yapmıştır.

  Prof. Dr. Timur GÜRGAN, akademik çalışmalarının beraberinde, 2000 yılında kurmuş olduğu Gürgan Clinic Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi'nde bilimsel direktör olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu merkez ülkede bilimsel ve klinik başarısıyla ülkenin önde gelen referans merkezlerinden biri unvanına sahiptir ve yılda 1000 dolayında hastanın tedavisini yapmaktadır.

  Anlaşmalı Kurumlar

  • SGK

  Doktor Hakkında Yapılan Yorumlar (1)

  Doktor hakkındaki değerlendirmeler yalnızca hastalar/danışanlar tarafından yapılabilmektedir.
  Çok Memnunum( 5)  

  harika

  11.10.2015
  1 görüş bulundu.

  Bu doktor hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.


  Doktor Tarafından Son Cevaplanan Sorular

  Gebelik zamanı

  Merhaba hocam 4 adet düşük yaptım 1.si 9 hafta 3 gündü kalbi durduğu için kürtaj oldu.2, 3 ve 4. gebeliklerimde 7-8 haftalarda olmasına rağmen yalnız kese oluştu bebek oluşmadı. bizim genetik problemimiz yok. embriyolarda genetik sorun var diye tüp bebek yapıldı genetiği düzgün embriyo kondu 3 adet... Devamı >>

  Doğum kontrol hapı

  Hocam merhaba ben iki ay sonra evleneceğim bu ay yasmin adında doğum kontrol hapini kullanmaya başladım adet dönemim bittiği halde gün içinde kanamam oluyor hapa alışma dönemim olduğundan mı doktora gittim metiler denilen bir ilaç verdi ama kanamam kesilmedi çok fazla kanama değil ama ne zaman kesi... Devamı >>

  Timur bey yardımcı olursaniz çok sevinirim.

  Merhaba hocam . adet gününüm 3. günü erkek arkadaşımla surtunme yoluyla bir ilişki yasadim ve sperm bulastigini hissedip hemen yikadim. bu iliskiyi yasarken adet gününüm 3.günüydü lakin daha adetim gelmemisti gecikmisti. bundan 3 gun sonra yani adetimin 6.gunu adetim gecikmeli olarak gelmis oldu. h... Devamı >>

  Adet kanaması

  Merhaba doktor bey.pazartesi günü şiddetli boğaz ağrım olduğu için doktorum augmentın bıd 1000 mg 14 tabletlik antibiyotik ve nurofen verdi onları kullanıyorum antibiyotik 12 saatte 1 sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tok karnına nurofen de sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tok karnına içi... Devamı >>

  1/379 | Toplam 1515 kayıt bulundu.

  .