Prof. Dr. Tankut İLTER, 15 Haziran 1943 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Lise eğitimini Namık Kemal Lisesi’nde bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1968 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1972-1974 yılları arasında Amasya Askeri Hastanesi’nde İç Hastalıkları Klinik Şefi olarak askerlik vazifesini yerine getirmiş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, 1977 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Gastroenteroloji uzmanlığını almış ve Gastroenteroloji Uzmanı olarak çalışmalarına başlamıştır.

Uzmanlığı sonrasında 1979-1980 yılları arasında ABD Yale Üniversitesi Karaciğer Hastalıkları/Hepatoloji Bölümü’nde Prof. Dr. James L. Boyer ile birlikte “Postdoctoral Fellow” olarak çalışmalar yapmıştır. Aynı zaman zarfında Prof. Dr. Gerald Klatskin ile birlikte Karaciğer biyopsilerinin değerlendirilmesi ve yorumu konusunda çalışma fırsatı da bulmuş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, yapmış olduğu bu çalışmaları derleyerek Amerikan Gastroenteroloji Kongresine göndermiş ve 1983 yılında bu çalışmasıyla “American Gastroenterolojical Association Internal Travel” ödülünü kazanmıştır. Bu burs sayesinde 1983 yılında 3 aylık süreyle tekrar ABD’ye gitmiş ve kongrede çalışmasını sunmuştur.

Aynı zamanda “Üst ve Alt Batın Ultrasonografi eğitimi” de almış olan Prof. Dr. Tankut İLTER, Ege Üniversitesi’ne tekrar döndükten sonra İç Hastalıkları/Gastroenteroloji Anabilim Dalı’nda 1982 yılında Doçent, 1986 yılında ise Profesör unvanı almıştır.

Prof. Dr. Tankut İLTER, mesleki çalışmalarına İzmir’de bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

İletişim Numarası0 (850) 811 61 22
Randevu Al

  Randevu Takvimi

  • Prof. Dr. Tankut İLTER Muayenehanesi
   AdresTalatpaşa Bulvarı No: 44/1 Sevil Apt. Alsancak  Konak, Turkey 
   İletişim Numarası0 (850) 811 61 22

  Son Cevapladığı Sorular

  • Mrh.yaklaşık 10 yıldır sağ boşluğumda ağrım var.bana koydukları teşhis:1.d

   Mrh.yaklaşık 10 yıldır sağ boşluğumda ağrım var.bana koydukları teşhis:1.dispepsi 2.ibs 3. gaz sancısı 4.mide çıkışından sonra bağırsağın kıvrımında gaz.göbeğimin 4 parmak yanında.aç tok farketmiyor.hazımsızlık.ishal,kabızlık .mide ağrısı şişkinlik acı su yok.(sanki hareket ettiğimde ağrı oluyor gi... devamı

   Doktor Cevabı:
   Prof. Dr. Tankut İLTER

   Prof. Dr. Tankut İLTER

   Sayın bayan; yakınmalarınız fonksiyonel barsak hastalıklarına (dispepsi, ibs vb buna girer) uyuyor. bu hastalıklar önemli değildir, size bir zararı dokunmaz. bir ge uzmanının kontrolüne girmenizi öneririm. saygılarımla. dr. tankut ilter

  • Merhaba hocam aspartat transaminas (ast)(kan) 312 u/l alanin aminotran

   Merhaba hocam aspartat transaminas (ast)(kan) 312 u/l alanin aminotranferaz (alt)(kan) 154 u/l hbsag 240(pozitif) albümin (kan) 3.3 tansiyonum sürekli düşük 9/5 gibi şekerimde normal bazen ondada düşmeler oluyor hastaneden çıktıktan sonra ikisinde düşme oldu normalde şeker hastasıyımve hip... devamı

   Doktor Cevabı:
   Prof. Dr. Tankut İLTER

   Prof. Dr. Tankut İLTER

   Sayın özlem hanım; hbsag (+), ast ve alt yüksek, ayrıca şeker hastalığı ve kilo fazlalığı var. bir gastroenteroloji uzmanının kontrol ve tedavisine girmeniz lazım. kc biyopsisi yapılması ve b mikrobu için tedavi önerilmesi gerekir. saygılarımla. dr. tankut ilter

  ?

  Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

  Soru sorma kapalıdır.

  Hastalarının Yorumları (1)

  Hasta Değerlendirmeleri

  1 Yorum Ort. Puanı: 5
  Sevil Erdogan
  (5) 24.02.2016

  Sayın hocam; Allah size sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Bunu tüm ictenligimle niyaz ediyorum.Dualarım sizinle.Biz hastalariniza gösterdiğiniz güler yüzünüz ,ilginiz ve açıklayıcı bilgilerinizle zaten iyilesiyoruz. Çok teşekkürler. Allah sizden razı olsun.

  1 görüş bulundu.

  Hakkında yorum yazın

  Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  YORUM EKLE

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .