üa
Soru Sahibi
22 Ağustos 2015 22:45

Visanne ilacı ve Kahverengi akıntılar.

Öncelikle merhabalar hocam; 22 yaşımda genç bir bayanım, Karın altımda çok şidettli ağrı ile doktora gittim ve rahmimde kist olduğunu söyledi doktorum, kistin boyutu veya türü ile ilgili herhangi bir şeyde söylemedi bana. Hem smear testi yaptı hemde kan testleri yapıldı sonuçlarıda çıktı , sonuçlarımın kötü çıkmadığını daha sonrasında kisti takibe alacağını ve 3 aylık ilaç tedavisi uygulayacağını söyledi. Bugünde tam 10 gün oldu visanneye başlayalı adetımın ilk gununden itibaren başladım kullanmaya. Adetim bitti fakat sanki bitmemiş gibi kahverengi lekelenme tarzı akıntılarım oluyor tuvalete çıktıığım zaman. BU kahverengi akıntıların sebebi nedir hocam? Kist eridiği için mi oluyor bu kahverengi leklenmeler yoksa farklı bir nedeni olabilir mi..? Cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Filiz Tosun
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba hem kiste bağlı olabilir hem de bu tip ilaçları kullanırken ilk 3 ay düzensiz kanamalar olabilir. Hormonlar ilacın düzenine girince ara kanamalar da kaybolur

26 Ağustos 2015 14:37