x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Uykudan uyuşarak uyanmak ile ilgili Uzm. Dr. Mustafa KARAKAN cevabı

Uykudan uyuşarak uyanmak

Merhaba Mustafa Bey Ablam için sizden bilgi almak istiyorum kendisi gece elleri ve ayakları uyuşarak uyanıyor kalp çarpıntısı ve yürümekte zorluk çekiyor bazı tetkikler yapıldı sinir sıkışması çıkmadı vücudunda 3 de 1 oranında demir eksikliği çıktı ilaç kullanıyor yaşı 33 kendisinde panik atakta var bu durumlar neden kaynaklanıyor olabilir demir eksikliğinde bu durumlar yaşanabilir mi ya da ne yapmamızı önerirsiniz Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

merhabalar,
ayrıntılı daha fazla bilgi gerekmekle birlikte gece ayaklarda uyuşma ile uyanma, çarpıntı, panikatak ve yürümekte zorluk(yorgunluk) daha çok hormonal düzensizlik-uyumsuzluk durumlarında olacak şikayetler. sadece demir eksikliği ile bu tablo açıklanamaz. normal beslenen bireyde demir eksikliği ya kan kaybı fazlalığı yada barsaklardan emilim bozukluğu durumunda gerçekleşir. Barsak fonksiyon bozukluğu hormonal düzensizliğe eşlik edebilir. Klasik olarak hormon ölçümlerine bakmakta fayda olabilir, ona göre tedvi planlanır. Eğer bakılabilen hormonlar normal çıkarsa kinezyolojik muayene yöntemleri ile mevcut hormon düzensizliklerinin tespiti yapılabilir. Bunu tamamlayıcı tıp yöntemleri kullanan hekimler yapabilir ve tedavi programlayabilir.
germiş olsun dileklerimle.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Mustafa KARAKAN'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Mustafa KARAKAN
.