x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Tvu nedir ? ile ilgili Uzm. Dr. Memet Ali KILÇIK cevabı

Tvu nedir ?

Merhaba Mehmet bey,Ben ulturason yaptırdım bugün ve sonucum da Ulterus orta hatta,hafif antevert pozisyondadır.Boyutları normal,konturu düzgündür.Fundus internal os mesafesi 56 mm,transvers çapı 39 mm,ön-arka çapı 33 mmdir.Myometrium eko şiddeti hafif heterojen görünmektedir.Endometrium çift duvar kalınlığı normal üst sınırdadır.Endometriyumda milimetrik hiperekojen odak izlenmektedir.Sağ over 27 mm çapında kist izlenmektedir.Douglasta sıvı izlenmektedir. TVU önerilir diyor raporda.Ben 2 yıllık evliyim ve artık çocuk düşünüyorum.Bu sonuçlar çocuk yapmak için sıkıntılı bir durum olabilir mi ? Hiç korunmadım 2 yıldır. Dönüşünüzü rica edeceğim.Tşkler,

Çok geçmiş olsun. Bu rapora göre problem yok. Siz bence bir jinekoloğa gidin. Bu rapor radyolog raporuna benziyor. İnfertilite konusunda size ve eşinize gerekli tetkik tedavi konusunda yardımcı olacaktır.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Memet Ali KILÇIK'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Memet Ali KILÇIK

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.