AE
Soru Sahibi
23 Mayıs 2016 09:47

Tiroid yetmezliği

28 yaşındayım 1 yıllık evliyim çocukluktan beri tiroid tedavisi görüyorum tsh değeri şuanda 0,576 birkaç gündür mide bulAntısı ve baş dönmesi var hamilelik ihtimali olabilirmi bu arada bir bebeğim oldu ama doğduktan sonra yarım saat yaşadı iki böbreği yoktu bebeğimin

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mürüvvet Sarıyar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

TSH değeriniz normal adetiniz geciktiyse kanda gebelik testi yaptırın gecikme yoksa bekleyin sadece mide bulantısı ve baş dönmesi gebeliği düşündürmez tansiyon düşünce de olabilir. 2 böbreği olmayan bebek ultrasonla erken aylarda belli olur zaten miadına kadar gitmez. Daha sonraki gebeliklerde perinatalog tarafından sıkı şekilde takip olmanız gerekir.

23 Mayıs 2016 17:38