ŞS
Soru Sahibi
6 Haziran 2017 12:47

Tiroid Tahlili Öncesi, Düzenli Kullanılan Hormon İlacı Alınır mı?

Hipotiroid hastasıyım, düzeli olarak sentetik hormon (levotiroksin sodyum 75mg) kullanıyorum. Doktorum 3 ay sonra TSH, T3, T4 değerlerini tekrar ölçtür dedi. Tahlil yaptırdığım sabah da ilacı alacak mıyım, yoksa ilacı tahlil sonrası mı almalıyım? Bir de, adet döneminde tahlil yaptırırsam, çıkan T3, T4, TSH değerlerine bir etkisi olur mu? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nuri Haksever
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Aslında herşey değeri değiştirir ama sizin tespit edeceğiniz boyutta olmaz. O sabah kan verdikten sonra ilaç alırsınız.

6 Haziran 2017 22:52