x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Tetkik : bt , temporal kemik yrbt , tek düzlem rapor: inceleme aksiyel pl ile ilgili Op. Dr. İsmail Nurhan ARTEL cevabı

Tetkik : bt , temporal kemik yrbt , tek düzlem rapor: inceleme aksiyel pl

TETKİK : BT , TEMPORAL KEMİK YRBT , TEK DÜZLEM
RAPOR: İnceleme aksiyel planda iv kontrat madde verilmeden , temporal kemiklere yönelik 2 mm kesit kalınlığında elde edilmiştir.
Bilateral mastoid hava hücrelerinin aerasyonu kaybulmuştur
radyolaji sonucu bu şekilde çıktı hastane dr ise östaki tüpü nün gelişmediğini söyledi ben bundan 27 yıl önce damak yarığı operesyonu geçirmiştim dr by buna bağladı ama benim sizden öğrenmek istediğim o kadar yıl sonra böyle bir sey olabilir mi birde rapor sonucunu anlayacağım bir şekilde izah edebilirmisiniz teşekür ediyorum hoşçakalın.

Doğrusu güç ama akılcı bir soru sormuşsunuz. yarık damak cerrahisi sonucu östaki tübü problemi oluşabilir ama olayın bunca yıl sonra ortaya çıkması düşünülemez. Belki gelişen bir sinusitis nedeniyle oluşan geniz akıntısı, östaki bloku yaratmıştır.. Tomografik tetkikte daha ince kesitli bir CAT le hem sinüslerin hem de bölgenin yeniden gözden geçirilmesi uygun olsa bile sık tomografi yapılarak radyasyon almanızı da arzu etmemekteyim... hiç değilse üç ay sonra bu tetkikleri yaptırtınız.
esen kalın

Bu konu hakkında Op. Dr. İsmail Nurhan ARTEL'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. İsmail Nurhan ARTEL

İlgili uzmanlar

.