ar
Soru Sahibi
24 Temmuz 2013 13:51

ter testi ve fekal elastaz sonucu

Iyi gunler Deniz Hanim; Bebegimin 2 aydir diskisi sulu kivamdaydi.tam gaita tahlilinde yag 3 pozitifti.ter testi sonucu 44 , fekal elastaz sonucu 500 bebegim suan 6 aylik 10 kilo.sizinle daha once yazismistik bu sonuclar cikincabildirirsiniz ddemiştiniz.ilginiz icin tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba çocuğunuzun gelişimi çok çok iyi old için hiç bir problem old düşünmüyorum. Fekal elastaz sonucu normal, ter testi 40 ın altı olması beklenir ve istenir ama yazdığım gibi böyle gelişiyorsa 44 için de bir şey yapmanız gerekli değil. Herhalde dışkıda gördüğünüz şey de yağ değildi. sağlıklı günler

24 Temmuz 2013 16:01