x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Temporal kemik mr ile ilgili Op. Dr. Şenol BAŞ cevabı

Temporal kemik mr

hocam bulgular; solda pontoserebellar köşe düzeyınde 7-8 kafa ciftının altında internal akustık kanala dogru lineer kontrast tutumu dıkkat cekmekte ( vestibüler nörit? schwannoma?).
periventriküler beyaz cehverde belirgin mikroanjiopatik iskemik gliotik degısıklıkler gorulmustur. sayın hocam tümör dedıler . nasıl bı tedavı yapılmalıdır annem 64 yasında bır bayandır . lutfen yol gosterınız . amelıyat sartmıdır. 64 yasında bırı ıcın tehlıke rıskı nedır. cvp yazarsanız sevinirim ıyı calısmalar. simdiden verecegınız cevap için cok mınnettarım allah emanet olun .

Merhaba,
Öncelikle; hastanızda şikayet olarak neler var, ona göre takip veya cerrahi kararı alınır. Ancak tarif edilen lezyon benim kanaatimce Yıllık MR kontrolleri gerektirir. En iyi kararı ise muayene eden hekiminiz verecektir. Sağlıcakla kalın...

Bu konu hakkında Op. Dr. Şenol BAŞ'e danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Şenol BAŞ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.