x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Tavuk biti ile ilgili Vet. Tülin ÖZCAN cevabı

Tavuk biti

merhaba çalışmakta olduğum çiftlikte tavuklarda bit sorunu var blotic adlı ilacı defalarca vermemize rağmen hiç bi etkisi yok yalnızca ilaca temas eden bitleri öldürüyor fakat tavukların tüylerinin arasındakilere etki etmiyor farklı etkili bir ilaç önere bilirmisiniz neguvon adlı bir ilaç var onu tavsiye edermisiniz saygılar cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ...

Merhaba; Sanırım siz bu ilaçlamaları çiftlikteki kafeslere uyguluyorsunuz. Tavukların üzerine herbirine kanat altlarına kloaka bölümüne ve sırtlarına keneson uygulasanız bile bitleri kısa sürede yok edecektir.ama toksik olmasından şüphelenirseniz, Avidust denilen antiparaziter ilacı uygulayabilirsiniz. tozdur, kanat altlarına ve tüm vücuda tüyleri ters olacak şekilde vüdua dökülür.
Fakat eğer tavuklar çok ise, ivomec solüsyonu pulverize şekilde uygulayabilirsiniz. Fakat ilaçlama dozuna lütfen bakınız. Kafes kuşlarının sırtına damlatılan avimec ilacının dozuyla oranlayabilirsiniz. Saygılarımla.

Vet.Hekim Tülin Özcan
Bu konu hakkında Vet. Tülin ÖZCAN'a danışmak istiyor musunuz?
Vet. Tülin  ÖZCAN

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.