x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Sütüm azaldı ile ilgili Dyt. N. Damla NOYAN TATLIDEDE cevabı

Sütüm azaldı

merhaba damla hanım ben 29 yaşında bayanım 3.5 aylık kızım var sezaryanla doğum yaptım sütüm yetmiyor günde 2 kez formüle mama yediriyordum. bir haftadır sütüm hiç yok oruç tutuyordum bıraktım acaba sütüm gelirmi ne yersem kızımı doyuracak kadar sütüm olur.bu arada ilk oğlumda hiç sütüm olmamıştı mamayla büyüdü kızım az çok emdi ama ne yersem yiyeyim sütüm olmuyor günde 3 l su bile içtim fayda etmedi.siz yardımcı olabilirmisiniz yosa başka hekimmi önerirsiniz kolay gelsin

İyi günler Mücella Hanım. sütü arttırıan tek şey suyu doğru içmektir. Su nasıl içilir makalemi okumanızı tavsiye ederim. Suyu mutlaka yavaş yavaş yudum yudum oturarak başınızı geriye atmadan sanki sıcak çay içiyormuşsunuz gibi içmeniz gerekir. Eğer kafanıza dikerek içiyorsanız su barsaklara inmeden böbreklere gider. bu şekilde vücut suyunuz düşer ve sütünüz de olmaz. özellikle emzirme esnasında su içmenizi isterim. bu sütü çok arttırır. oruç tutmanız ve hatalı su içiminiz vucut suyunuzun iyice azalmasına yol açmıştır. lütfen oruç tutmayın zaten 6 ay dolana kadar dinimizce de oruç tutmanız uygun değildir. suyu tavsiye ettiğim gibi içip bol bol çiğ yeşil yapraklı sebze tüketin. şekerli hiçbir gıda sütünüzü arttırmaz. suyun doğru içilmesi ve yeşillik tüketmeniz sütünüzü ve kalitesini arttıracaktır. psikolojinizin de düzgün olmbebeğinize ve size sağlıklı günler dilerim.

Bu konu hakkında Dyt. N. Damla NOYAN TATLIDEDE'a danışmak istiyor musunuz?
Dyt. N. Damla NOYAN TATLIDEDE

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.