x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler de ile ilgili Prof. Dr. Mehmet Zülküf ÖNAL cevabı

Supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler de

supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler derin beyz cevher ile sentrium semiovlede T2 VE FLAİR sekanslrda hiperintens nonspesipik odaklar izlenmektedir.korpus kallozum ve perikallosal alan intaktgörünümdedir,tanımlnan lezyonlar önceliklemikroangiopatiye sekonder iskemik gliotik odaklar olarak değerlendirldi. İiyi akşamlar doktor bey annemin mr sonçunda böyle yzıyor bunun ne anlama geldiğini acıklarsanz cok sevinirim şimdiden tşkler

Geçmiş olsun. Bunlar yüksek tansiyona veya şeker hastalığına bağlı gelişmiş olabilir. Nöroloji ve dahiliye doktoru ile görüşmenizde yara var. Saygılarımla.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Mehmet Zülküf ÖNAL'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Mehmet Zülküf ÖNAL

Supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler de

zamn ayırıp cevapladığınız için tşkler.annmin kan tahlili ve tansiyonana bakıldı ama herhangi şeker,tansiyon cıkmadı.annem misfrlikte kendini iyihissetmmemiş.birden biresıkıntı basmış ter boşalmışve sonra gözume perde indi diyor.bayılmış yüzü sapsarı kesilmiş ve gözleri dönmuş ambulanstakiler tnsiyonunu 7 -5 ölçmuşler. biz bunları doktorlara söledik ama hiç bişy yok dediler.gitmediğimiz doktor kalmadı bayılmasınının nedeni sizce ne olabilr? tşkler mr sonçlarını yzmıştım.

Mutlaka Kardiyoloji ve nöroloji tarafından değerlendirilmesinde yarar var. Annenizde kalp te riitm bozukluğu (paroksismal Atriyal fibrilasyon) gibi kalp nedenle sorunlar olabilir. Ya da nörolojik açıdan da beyin damarlarının darlığı söz konusu olabilir. İleri tetkik ve araştırma yapılmasında yarar var. Tekrar geçmiş olsun.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Mehmet Zülküf ÖNAL'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Mehmet Zülküf ÖNAL

İlgili uzmanlar

.