x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Stent takılması ile ilgili Prof. Dr. Ali Serdar FAK cevabı

Stent takılması

merhaba doktor bey.eşime 2 ay önce damarın bir tanesi %99 tıkalı olduğu için stent takıldı.Diğer 2 damarlar %40 ve % 55 tıkalı bulundu.Şu anda ilaçlarını düzenli alıyor.Fakat kötü olan sigara içmeyi azaltı fakat bırakamadı.Günde en fala 5-6 sigara içiyor.Bunun ölümcül bir riski olabilir mi? daha önce günde 2 paket sigara içiyordu.Tüm yiyeceklerimizi tutsuz yiyoruz.Tamamen tuzsuz yemek zorundamıyız? Azıcık kullanmamım zararı olurmu? Tekrar tıkanma olasılığı varmıdır? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Kalp yetersizliği yoksa tam tuzsuz yemesi gerekli değildir.
Stent takılması veya by-pas, aslında hastalığın kendisini tedavi etmez. Zamanla damarlarda yeni darlıkların veya tıkanmaların olması elbette mümkündür ve beklenir. Bu nedenle sağlıklı beslenmesi ve korunma amaçlı olarak bazı ilaçları yaşam boyu alması gerekir. Bu konudaki tedaviyi ancak eşinizin bünyesini bilmekle belirlemek mümkündür.
Geçmiş olsun.
Prof. Dr. Ali Serdar Fak, www.vivasaglik.com

Prof. Dr. Ali Serdar Fak
Kardiyoloji Uzmanı
Muayenehane:
Bağdat Caddesi, Şimşek Sokak, No:2
(eski Unimed Binası, Kat 4)
Caddebostan, Kadıköy
İstanbul
0216 411 0 112
0532 264 80 44
www.vivasaglik.com
Bu konu hakkında Prof. Dr. Ali Serdar FAK'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Ali Serdar FAK

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.