TE
Soru Sahibi
2 Şubat 2017 14:35

sperm testi sonucu

Hocam merhaba, Sperm testi sonucum; HAZIRLIK ÖNCESI Hacim (ml) : 3,5 ml Sayi (milyon/ml) : 600 bin/ml Total Hareketli (%) : %52 +4 Ileri Dogru Hızlı Hareketli (%) : %0 +3 Ileri Dogru Yavas Hareketli (%) : %50 +2 yerinde Hareketli (%) : %2 Hareketsiz (%) : %48 Morfoloji (%) Kruger : %0 Sperm Dısı Hücre (milyon/ml) : 0,1 milyon/ml HAZIRLIK SONRASI Hacim (ml) : 0,5 ml Sayi (milyon/ml) : 1,5 milyon/ml Total Hareketli (%) : %78 +4 Ileri Dogru Hizli Hareketli (%) : %6 +3 Ileri Dogru Yavas Hareketli (%) : %66 +2 Yerinde Hareketli (%) : %6 Hareketsiz (%) : %22 TPMSS (milyon) : *** *** ** Sizce bu değerlerle normal yolla çocuk sahibi olunabilirmi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

sadece bir sperm testine bakarak bunu değerlendirmek zor. ancak bu problemli bir sperm testi. düzeltme yollarına gidilebilir veya yardımcı üreme teknikleri planlanabillir. geçmiş olsun

5 Şubat 2017 19:40