x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Sperm boyama ile ilgili Doç. Dr. Haluk KULAKSIZOĞLU cevabı

Sperm boyama

hocam merhaba biz sperm boyaması yaptırdık sonuçtan birşey anlamadık yardımcı olursanız sevinirim ....anöploidi ve ploidzasyon kusurlarının tesbiti amacıyla sperm fısh analizi uygulanmıştır.fikse edilmiş sperm hücrelerinde cep x cepy ve cep 18 (internal kontrol) probları ile yapılan multicolor fısh uygulanmıştır. yapılan inceleme sonucunda degerlendirilen hücrelerin %90,ında diploid-anöploid %10,unda kaotid hücre gözlenmiştir ayrıca degerlendirilen tüm hücrelerde klinefelter sendromu ile uyumlu sinyal gözlenmiş olup hastadan karyotip analizi yapılması önerilir cep x cepy cep 18 ınternal kontrol probları ile yapılan multicolar fısh uygulanmıştır...

ne için bu inceleme istendi sizden. Yaptırdığınız test sonucunda yaptıran kişide Klinefelter Sendromu adı verilen genetik bir sorunun şüphesi mevcut.

Doç.Dr. Haluk Kulaksızoğlu
Üroloji Uzmanı
Bilim Üniversitesi Şişli Florence Nightingale Hastanei
Tel: 0212 2244954 dahili 4260
Bu konu hakkında Doç. Dr. Haluk KULAKSIZOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. Haluk KULAKSIZOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.