x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Solid kitlesel lezyon ile ilgili Prof. Dr. Levent ÇELİK cevabı

Solid kitlesel lezyon

Sağ memede yer kaplayan solid,kistik lezyon izlenmedi.Sol meme periareoler saat 4 hizasında 12x7,5 mm boyutlarında düzgün konturlu hipoekoik solid kitlesel lezyon izlenmiştir.....

Hocam,ultrason sonucum böyle çıktı.Geçen sene sağ göğsümde kitle vardı üst kısmı tamamen temizlendi.Burda bahsedilen kitlesel lezyon büyüdüğü takdirde alınmasını gerektirir mi ? Görüşünüz nedir?Birde 6 ay önceki sonucumda temizdi bu kadar kısa sürede 12mm olması normal mi ?

Şimdiden teşekkürler...

Görüntü üzerinden değerlendirilebilen şeylerin rapor üzerinden net bir şekilde değerlendirilmesi ne yazıkki mümkün değil. Düzgün konturlu oluşu iyilik ihtimalini artırıyor ancak kesin değil.
Elinizdeki tüm eski tetkiklerle birlikte meme konusunda uzmanlaşmış bir radyoloğa danışmanızı öneririm. Bu sayede tüm bulgularınızın sentezi yapılabilir.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Levent ÇELİK'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Levent ÇELİK

Diğer Sorular

.