x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Soğukta üşüme tırnak morarması ve aşırı terlemeden dolayı bir göğüs cerrah ile ilgili Op. Dr. Oryal ERDİK cevabı

Soğukta üşüme tırnak morarması ve aşırı terlemeden dolayı bir göğüs cerrah

soğukta üşüme tırnak morarması ve aşırı terlemeden dolayı bir göğüs cerrahına gittim sıkıntılarımı anlattım ve bana raynaud sendromu olduğumu söyledi ilerde damar tıkanıklığı romatizma gibi hastalıklara neden olur dedi ve ameliyat önerdi.koltuk altımdan girip önce akciğeri söndürceklerini ve akciğerden sinir yakcaklarını sorunun tamamen geçeceğinisöyledi ameliyata girdim ve anestesi hatasından dolayı ameliyatta kusmuşum ve ameliyat ertelendi tekrar ameliyat olmalımıyım gerekli bir ameliyat mı?

Öncelikle bir Kalp damar Cerrahisi Uzmanı tarafından muayene edilmeliydiniz. Gerçekten Reynauld Hastalığı varsa bir dönem medikal tedavi düzenlenebilirdi. Sorun devam ederse o zaman cerrahi tedavi gündeme gelebilirdi. Zaten sorunlu bir anestezi tecrübesi yaşamışsınız. Bu nedenle öncelikle medikal tedaviyi öneririm. Saygılarımla.

Bu konu hakkında Op. Dr. Oryal ERDİK'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Oryal ERDİK

İlgili uzmanlar

.