ÖF
Soru Sahibi
19 Aralık 2016 12:11

smear testi

hocam merhaba..smear test sonucumda süperfisiyel,intermediyer,parabazal,endoservikal epitel hücreleri ,rejenere epitel hücreleri ile arada nükleomegali ,nükleer kromatin artışı gösteren skuamöz epitel hücreleri görüldü.nötrofil lökositler ,lenfositler saptandı.smear taibi önerilir. TANI:skuamöz hücre anomalisi ASC-US..sonucum bu şekidedir kansermiyim yada kanser olma riskim nedir?cevabınızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nilgün Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Muayene ve değerlendirme gerekiyor

19 Aralık 2016 18:59