şt
Soru Sahibi
15 Haziran 2013 16:07

smear testi

hocam iyi çalışmalar eşimin smear testin de yorum da klinik bulgu olarak servisit ve skuamoz metaplazi ve reaktif nükleer değişiklikler çıktı ve biz bir aylık evliyiz cerazette ile korundu ve antibiyotik ve vajinal tabletli bir tedavi verildi ve bu tedaviden sonra tekrar smear testi için kontrole cagrıldık ve adetinden bu yana 32 .gündeyiz vehastalıgı sırasında gelen kanlı kahverengimsi akıntıdan baska bır sey olmadı ve hamılelık testıde yapılmadı sizce esim hamıle olabılırmı doktor sadece ultrasonda baktı ve cok merak ettıgım sey skuamoz metaplazi nedir yardımcı olursanız cok sevinirim iyi çalışmalar iyiki varsınız

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Fatma Horasan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

SQ METAPLAZİ LATİNCE BİR PATOLOJİK TERİM...HÜCRESEL DEĞİŞİKLİK DEMEKTİR...HAP KULLANIMINDA ADET KANAMASI OLABİLİR.

26 Haziran 2013 12:07