x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Şimdi tekrar ağrılarım başladı sırtım ve kalbim çok ağrıyor nefes almakta z ile ilgili Prof. Dr. Hasan KUDAT cevabı

Şimdi tekrar ağrılarım başladı sırtım ve kalbim çok ağrıyor nefes almakta z

şimdi tekrar ağrılarım başladı sırtım ve kalbim çok ağrıyor nefes almakta zorlanıyorum derin nefes alamıyorum ara sıra sırtımda uyuşmalar hissediyorum ve geçen yaz sol tarafımdan felç geçirdim yüzümde kayma oldu hasar kalmadı benim sormak istediğim aylık iğneler olarak hastalığın ilerlemesi engellenebilir mi?Ne tür bi tedavi izlenmeliyiz. Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

İyi günler funda hanım

Sizin hastaşığınızın hikayesi biraz karmaşık görünüyor. Bir tarafta ağrılarınız var, diğer taraftan felç den bahsediyorsunuz. Öncelikle ağrıların kalpten kaynaklanıdğını destekleyen fazla bir kanıt yok gibi. Diğer taraftan kapakta hafif bir kireçlenme saptanmış. Eğer romatizma kaynaklı olduğu düşünülüyor ise aylık iğne yaptırmak ( Depo penisili) yararlı olur. Feliç durumuyla, sol tarafınızda kuvvet kaybıyla ilgili iyi bir değerlendirme gerekebilir. Bunun için Nöroloji uzmanından yardım isteyebilirsiniz.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Hasan KUDAT'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Hasan KUDAT
.