x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Sık sık uyku gelmesi,yorgunluk türü şikayetlerle doktora gittim,kan tahlill ile ilgili Prof. Dr. Mutia Canan EFENDİGİL KARATAY cevabı

Sık sık uyku gelmesi,yorgunluk türü şikayetlerle doktora gittim,kan tahlill

sık sık uyku gelmesi,yorgunluk türü şikayetlerle doktora gittim,kan tahlillerinde kolestrol değerleri yüksek çıktı,eforlu ekg çekildi dr onun sonucunda pek önemli olmayan aksaklık olduğunu söyledi.
ilaç olarak beloc zok 25mg ve ator 20 mg verdi.beloc u önemli bir rahatsızlık olduğundan mı verdiğini anlayamadım.

teşekkürler,iyi çalışmalar...


Ator halsizliğinizi artırır, unutkanlık yapar, iktidarsızlık yapar, eklem ve kas ağrıları yapar. Daha çok gençsiniz bırakmanızı öneririrm. Faydasından çok zararı vardır. Beloc-zok da yorgunluk yapar.

Kolesterol yüksekliği tehlikeli değildir. Haberiniz olsun.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Bu konu hakkında Prof. Dr. Mutia Canan EFENDİGİL KARATAY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Mutia Canan EFENDİGİL KARATAY

Sık sık uyku gelmesi,yorgunluk türü şikayetlerle doktora gittim,kan tahlill

cevabınız için teşekkür ederim.drumla tekrar görüştüğümde eforlu ekg de ventriküler ekstrasistol olduğunu söyledi.belocu bıraktım kolestrolün kötü değerleri oldukça yüksek olduğundan atora devam ediyorum.
ventriküler ekstrasistol rahatsızlığı önemli mi?teşekkür ederim.Ventriküler ekstra sistollerin, cinsi, süresi, önemlidir. Holter yaptırıp, 24 saat, ya da bir hafta kayıt önemlidir. ATOR kesinlikle kullanmayın derim. Bir faydası olmadığı gibi zararları da çok. Şeker metabolizmanızı kontrol ettirmelisiniz! Kolesterolden daha tehlikelidir, bilesiniz. Kolesterolden korkmayın, kan şekerinizden, özellikle tokluk kan şekeriniz yüksek olmasından korkun! Karaciğer yağlanmasından korkun!!!

Kolesterol bütün hücrelerimizin yapı taşııdır, hormonlarımızın ana maddedsidir. Beytnimizin asıl maddesi kolesteroldür!!!Tüm insan vücudunda, yani siizin bütün vücudunuzda, ilaç alsanız da almasanız da, her gün 2.500 mg kolesterol üretilmektedir!!! Bunu da unutmayın.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

Bu konu hakkında Prof. Dr. Mutia Canan EFENDİGİL KARATAY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Mutia Canan EFENDİGİL KARATAY
.