x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Selam,doktor hn. ben pko hastasıyım,haliyle pkonun bütün etkilerini şuan y ile ilgili Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL cevabı

Selam,doktor hn. ben pko hastasıyım,haliyle pkonun bütün etkilerini şuan y

selam,doktor hn.
ben pko hastasıyım,haliyle pkonun bütün etkilerini şuan yaşıyorum.ben şuan 31 yaşındayım,1 çocuk annesiyim.18 yaşında diana 35 doktorum bana kullanmam için verdi,bunun sonucunda göbekte ve çenede tüylenme oldu.Ve sonrasında,yani yeni olarak aşırı kanama şikayeti ile ege üniversitesine gittim ve pko hastası olduğumu söyledi.aşırı tüylenme şikayetim nedeni ile diana 35 vermiş.ben o zaman reçeteye bakmamıştım.tüylenme sorunu maalesef 13 senedir peşimi bırakmadı.Sizce tekrar kullanmam ,benim için faydalı olacakmı?Şimdiden çok tşkr ediyorum.

Merhaba Ayşe Hanım,
Aşırı tüylenme yumurtalık hormonlarından ziyade böbrek üstü bezi hormonlarının fazla çalışması ile ilgili de olabilir. Tüylenmeye neden olan tüm hormonlar ve hastalıklar araştırılmalı, sonuca göre tedavi verilmelidir. PCO nedeniyle olan kıllanma artışında doktorunuzun önerdiği Diane 35 kullanılabilir. faydası kişiler arasında farklılık gösterir, bu konuda altı ayda bir doktor kontrolü altında olmanız uygundur. Hoşçakalın

Bu konu hakkında Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

İlgili uzmanlar

.