x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Saç sorunu ile ilgili Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU cevabı

Saç sorunu

merhaba iyi günler
ben 17 yaşımdayım yaklaşık 2 senedir saçım dökülüyodu doktora ilk gittiğimde tahlil yaptırdı ve sonucunda tiroid hormonlarınız yüksek oyüzden dökülebilir dedi.dahiliyeye yönlendirdi ordanda test yapıldı herşey normal çıktı.saten saçlarımda aşırı dökülmüyodu seyrekleşmede fazla yoktu. Bundan 6 ay falan önce bi şampuan değiştirdim ve birden saçım dökülmeye başladı ve bende her döküldüğünü gördükçe şampuan değiştirdim(8-10) ve sonunda saçımda deri kopmaları falan oldu.doktora gittim ketoral verdi bide betasalıc losyon verdi kulandım onları deri sorunu geçti de saç dökülmeside azaldı. Acabaa saç dökülmesinde değiştirdiğim şampuanların etkisi varmıdır ve dökülen saçlar geri çıkıcakmıdır ? cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Sayın ilgili,
Saç dökülmesinde önce dökülme sebebini bulmak lazımdır. Bunun için bazı tahliller yapmak gerekiyor. Bütün bunlara ilaveten, ben saç diplerinden, kökleri kuvvetlendirici özel iğneler yapıyorum. Yani bu iş bir şişe şampuan işi değildir. Sağlıklar dilerim. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu ( Cildiye Müt.)

Bu konu hakkında Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.