DH
Soru Sahibi
16 Haziran 2017 14:27

Radyasyon ve kanser riski

Merhabalar hocam.Ben şimdi ve 4 ay önce olmak üzere toplam 2 tane koruyucu olmadan panaromik diş filmi çekdirdim.Diş filmi çekdirmenin tiroid kanseri yaptığı söyleniyor.Bu doğrumudur ? Bunları duyunca ister istemez endişeleniyor insan.Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin
Radyasyon Onkolojisi

Radyasyonun dozu ve verilme sıklığı kanser oluşumunda önemlidir. Ancak bazen bir kere de film çektirilse de bu ihtimal vardır. Yine de bu mutlaka olacak bir durum değildir, sadece düşük riskli bir olasılıktır.

16 Haziran 2017 14:50