x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Pipiden kan gelmesi.. ile ilgili Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU cevabı

Pipiden kan gelmesi..

Merhaba hocam,29 aylık bir oğlum var,bugün pipisinden idrar öncesi bir kaç damla kan geldi,idrarırını yaparken herhangi bir şikayeti yok,idrarın rengide gayet açık..yaklaşık 6-7 ay önce böyle bir durumla yine karşılaşmıştık,böbrek ultrasonda bakılmış ve temiz çıkmıştı..gördükten sonra banyo yaptırdım,pipi ucunu açıp bakmak istedim ama canını yakmaktan korktum.ama sanki yara varmış gibi bir görüntüsü var.bulunduğum yerde çocuk üroloğu yok ve bu durumun neden olabileceğini merak ediyorum,genel çocuk doktoruna götürmek faydalı olurmu yoksa il dışına çıkıp üroloğa mı götürmeliyim?
birde oğlum henüz sünnet olmadı..şimdiden çok teşekkür ederim,kolay gelsin..

Senem hanım,
Öncelikle geçmiş olsun. Sünnetsiz çocuklarda prepisyum adını verdiğimiz sünnet derisinin zaman zaman iltihap ve çatlamaları neticesinde böyle tahrişler olabilir. Sıcak su ile oturma banyosu ve o bölgeye antibiyotikli bir merham sürmeniz yeterli olacaktır. Ancak yine de bir çocuk doktorunun görmesi, idrar tahlili ve idrar kültürünün yapılması uygun olacaktır.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Aydın YAĞMURLU

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.