Peniste kızarıklık

  • Sayın hocam benim sorunum peniste kızarıklık oluyor daha sonra kabuk bağlıyor doktorda gittim şu anda ismini hatırlayamadım krem verdi kullanıyorum geçici duruyor ancak tekrardan oluyor ancak kendim şunun farkına vardım acı ekşi ve soğan türü yiyecekler yediğim zaman daha çok oluyor sizden ricam nasıl bir tedavi yürütmeliyim yada ne tür bir ilaç yada krem kullanmalıyım şimdiden teşekkürler

  • Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

    Yazdıklarınızla fikir yürütmek çok güç. dermatolog takibinde olmanızı öneririm.

Diğer Hasta Soruları

  • Penisimde kanama ve kızarıklık

    Hocam benim bu penisimin sağ kafasi bölgesi ve hafif altı kızarıp tahriş oldu ve artık türk dilinde 31 cektigimde kanadi kuru yapıyorum genellikle bazende kabuk bagliyor orası çok aciyor ne kullanmam sürmem gerek sizde üroloji hocasisiniz tavsiyeniz nedir şimdiden teşekkür ederim saygılar efendim...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Daha az mastürbasyon yapın ve krem kullanın

  • Penis derisi

    İlişkiden bir gün sonra penis derinsin de belirli yerde şevfaf renk meydana geldi yardımcı olur musunsuz hocam ne yapmam gerek??

    Doktor Cevabı:
    Op. Dr. Mehmet TAŞKIRAN

    Op. Dr. Mehmet TAŞKIRAN

    Eğer bayanda akıntı iltihabi bir durum varsa size bulaşmış olabilir. penis derisinde kızarıklık, yara gelişmesi, döküntü gibi durumlar olabilir, muayene olmanız gerekir.

  • Peniste çukur durumu normal mi?

    Hocam merhaba, penisimin üst kısmında, sünnet izinin olduğu deride çok hafif bir renk koyulaşması var. ereksiyon oldugumda yine burda çok küçük bir çukur oluyor. deride kızarıklık, yara, ele gelen şişlik vs yok. sanki penisin iç kısmında bu çukur oluşmuş gibi. bu yapısıyla alakalı mıdır, yoksa ano...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Mehmet Şevki SERT

    Prof. Dr. Mehmet Şevki SERT

    Muayene yapılmadan bu anlattıklarınızla teşhis konamaz

  • Penis yapısıyla ilgili bir durum mu ?

    Hocam merhaba, penisin üst kısmında sünnet derisinin bittiği yerde tam orta bölgede ereksiyon yaşadığımda belirginleşen çok küçük bir çukur var, etrafında da çok az bir deride renk değişimi var. ama deride herhangi bir şişlik, kabarcık, kızarıklık vs yok. sanırım 1 yıldır falan bu durumun farkında...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Muayene olmanız gerekir. bir üroloji uzmanına gitmenizi öneririm

  • Peniste tahris

    Hocam benim penis ucunun eteklerinde surtunmeden dolayi tahris olustu ve kizariklik 4 aydir devam ediyor hangi merhemi kullanmam gerekiyor ?

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Nihat ÖZKAN

    Uzm. Dr. Nihat ÖZKAN

    Ahmet bey iyi akşamlar eczaneden düşük potentli bir steroidli krem alin sabah akşam uzun süreli olmamak kaydıyla sürün geçmiş olsun

  • Peniste leke

    Merhaba hocam penisimin baş kısmında küçük küçük beyaz lekeler oluyor ereksiyon halinde yok oluyorlar bazen normal halde iken de görünmüyorlar ne olabilir doktora gösterdim bisey yok dedi ayrica kızarıklık ve kuruluk ta var bunlar ne olabilir

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU

    Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU

    Sayın ilgili, doktorunuzun dediği gibi, bunlar korkulacak bir şey değil. bünyenizin yaptığı bir şeyler. tedavi gerektirmez. zaten tedavisi de yok. kuruluğu için vazelin kullanabilirsiniz. sağlıklar. prof. dr. nuran atmanoğlu ( cildiye müt.)

  • Serleşme sorunu

    Merhaba 60 yaşındayım ve bir haftadır cinsel ilişki sırasında tam sertlik sağlıyamıyorum ve boşaldıktan sonra penis ucunda yanma ve kızarıklık oluşuyor ve 5 dakika içinde geçiyor. idrar yaparken sorun yok sebebi nedir acaba

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Ferhat ATEŞ

    Doç. Dr. Ferhat ATEŞ

    Partnetinizde enfeksiyon olabilir vaginal ph alkali olmuşsa bu sizi etkileyebilir. prostat büyümesi veya iltihabınız olabilir. birçok şey olabilir. incelemek gerek.

  • Kızarıklık

    Doktor bey bi sorum olacaktı benim penisimde kızarıklık mevcut muhtemelen mastürbasyondan dolayı idrar yanma veya kanama yok önerebileceğiniz krem varmıdır ?

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Muayene olmanız gerekir

  • Peniste kızarıklık

    Merhaba doktor bey benim sıkıntım daha önce enfeksiyon kaptım ama tedavisini gördüm akıntı vardı o geçti ama şuan arada penis başında ve deri kısmında kızarıklık oluyor tekrar kontrole gitmelimiyim bu cok sık oluyor daha öncede bunu belirtmiştim doktora ama bi türlü tamamen bu sıkıntılardan kurtulam...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Doç. Dr. Ali Nejat EĞİLMEZ

    Bir üroloji uzmanı ile görüşün

  • Penis başı tahrişi

    Merhaba, yüzümdeki akne tedavisi için acnelyse krem kullanıyorum. bu kremi özellikle geceleri kullandığım için sürüp yatıyorum. acnelyse krem nasıl olduğunu anlamadığım şekilde penisimede bulaştırmışım.( acnelyse ile ilgili olduğunu düşünüyorum ) ilk hafta penis başı ve gövdesinde soyulmalar meydana...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Akif MEHMETOĞLU

    Uzm. Dr. Akif MEHMETOĞLU

    Merhaba, yazdığınız krem sürekli kullanılmamalı, kızarıklık için dr muayenesi gerekebilir. kortizonlu merhem 3 gün kadar kullanılabilir. alerjik bir durum da olabilir. krem, şampuan, duş jeli, deterjan, yumuşatıcı gibi kimyasallardan uzak durmak iyi olur.

  • Cilt lekeleri

    Penis basinda leke hocam merhaba öykümü kısaca anlatayım, hocam bundan 3 hafta önce genital bölgemde tüylerimin olduğu kısımda kıllarda kellik olusmustu dermatoloji doktoruna gittim kan tahlili yaptı kanın sonucu iyi cıktı. bana mantar teşhisi koydu nibulen solüsyon ,funit 100 mg mikropellet kapsül...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Burhan ENGİN

    Prof. Dr. Burhan ENGİN

    İsotretinoin tedavisi deri ve mukozada kızarıklık ve pullanmaya neden olabilir.doğrudan beyazlık yapıcı bir etkisi bulunmamaktadır. hekiminize danışabilirsiniz. geçmiş olsun

  • Soğuk bel riski

    Penisimde kaşıntı ve seffaf akıntı kızarıklıkta var içinde 18 yasındayım soğuk bel riski varmıdır lütfen yardımcı olun tedirgin oldum doktora hemen gitmelimiyim

    Doktor Cevabı:
    Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

    Op. Dr. Abidin Egemen İŞGÖREN

    Efe bey merhaba. bel soğukluğu cinsel temas ile blaşan bir hastalık. böyle bir şüpheniz var ise öneclikle muayene olmanız ve akıntıdan örnl alınarak incelenmesi gerekir. doktora başvurun. geçmiş olsun.

  • Penisde leke ve erken boşalma

    Hocam kusura bakmayın cevabınızı yeni gördüm. öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için. daha önce biyopsi yapıldı egzema denildi kan ve patolojik sonuçlar temiz çıktı. ve ilaç olarak advantan pomat kullandım ama sadece yaraları ve kaşıntıyı engelledi. daha sonra kontrol amaçlı göründüm ve ilaca deva...

    Doktor Cevabı:
    Op. Dr. Muharrem Murat YILDIZ

    Op. Dr. Muharrem Murat YILDIZ

    Ilaç oneremiyoruz buradan lekeler işçin daha potent kortizonlu krem olabilir yada lazer ile leke giderici tedavi olabilirsiniz tatto-dövme cikaran lazerler kullanilabilir erken boşalma ile uroloji uzmani ile veya psikiatri uzmani ile goruşyup recete yazdirmalisiniz

  • Penisde leke ve erken boşalma

    Merhaba hocam. iki sıkıntım var. birincisi; penisimde, komple diyebilirim lekeler var baş kısmından başlayıp yumurtalıklarda dahil olmak üzere siyahımsı morumsu lekeler mevcut. üroloji doktoruna göründüm cildiye ile ilgili dedi. cildiyeye gittim ürolojiye görün dedi. ne yapmam gerekiyor anlayamıyoru...

    Doktor Cevabı:
    Op. Dr. Muharrem Murat YILDIZ

    Op. Dr. Muharrem Murat YILDIZ

    Penis ve genital bolgedeki kahverengi lekeler yuzeyel hpv veya kondilom lezyonlari olabilir gormek lazim gerekirse biyopsi yapip patolojik tani konulmasi uygun olur erken boşalma ise boşalirken yanma acima sizlama var is e enfeksiyonla alakali olabilir tedavisi yapilmasi ge... Cevabı gör

  • Penis sağ üst ağrı

    Hocam 18 yaşındayım penisimin üst sağ kısmında hafif kızarıklık ve ağrı var temas edince falan ağrıyor sebebi nedir ne yapmam gerekir ?

    Doktor Cevabı:
.
x