x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Pembe balgam ile ilgili Prof. Dr. Murat SARI cevabı

Pembe balgam

hocam cevaplandırırsanız sevınırım.. benım 7 aydır cok fazla gogus agrım var bugun de pembe balgam gelınce gogus druna gıttım tomografı cekıldı rontgen ve kan tahlılı hepsı normal cıktı..dr ekg de ıstedı o da normal olunca bana refluden olabılır dedı.bogazıma baktı o da ıtyı dedı..ben 8 ay once mıde sıkayetım ıcın endoskopıye gırdım..yemek borusunda ıltıhap ve gastrıt vardı..baska bırsey yoktu..reflu ooldugunu sanmıyorum...ama ıcım rahat degıl hocam o balgam neden oyle gelmıstır..benı yonlendırırmısınız tekrar endoskopı mı olmalıyım tesekkurler ..29 yas-bayan

Merhaba Fulya Hanım
Balgamda kan gelmesine hemoptizi denir. Bu durumda önce iyi bir kbb incelemesi yapılması gerekir, daha sonra göğüs cerrahisi bölümü tarafından inceleme yapılması gerekebilir. Sebep genellikle önemsiz şeyler çıkabilsede siz yine de ihmal etmeyin ve bütün incelemeleri yaptırın.
Saygılarımla...

Prof. Dr. Murat Sarı
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı
İstanbul
Bu konu hakkında Prof. Dr. Murat SARI'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Murat SARI

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.