KC
Soru Sahibi
23 Temmuz 2012 00:35

Paxera ve Alkol

Hocam merhaba, Yaklaşık olarak 5 aydır günde 1 tane olmak kaydıyla Paxera 20 mg ilaç kullanıyorum. Malum öğrenciyim ve yeri geldiğinde 1-2 bira içebiliyorum. Alkol ve ilaç etkileşimi konusu kafamı çok yordu ve psikiyatri doktorumla konuştum. Bana ilaç içtikten 5-6 saat sonra küçük çaplı alkol alabileceğimi, lakin fazla içersem komaya girebileceğimi söyledi. İlaçla önerilmediğini çok iyi biliyorum. Lakin içilecek 2 bira ölümcül bir tehlike teşkil eder mi? Doktorum 2 birayı içebileceğimi söylerken çok rahattı, lakin fazlası komaya götürür derken de çok normal bir olaymış gibi bahsetti. Yüzde kaçtır ölümcül bir sorun teşkil etmesi? 1-2 bira ne yapabilir ki? Şimdiden size çok teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

1 cevap
Cevaplar (1)

İlaç ve alkol birarada kullanılırsa beynin çalışmasını bozabilirler bu nedenle önerilmez. Ama bu bozulma düzeyi alkol ve ilaç düzeyleriyle ve sizin vücudunuzun özelliği ile ilişkilidir. Sizin kullandığınız ilaç dozu yüksek değil ve siz sosyal içici olarak uygun zamanda haftada bir ya da iki ve yalnızca az miktar (bir şişe bira) alıyorsanız bu sorun olmaz size doktorunuzun söylediği gibi.

23 Temmuz 2012 01:00