x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Öksürük nefes alamama hırıltı ile ilgili Uzm. Dr. Murat MORGÜL cevabı

Öksürük nefes alamama hırıltı

merhaba ,benim 2 hafta önce hafifi bicimde baslayan daha sonra siddetlenen bir öksürügüm var .önce beyaz tuzlu bir balgam gelirken öksürük surubu kullanmama ragmen gecmeyip sarı kati bir balgam gelmeye basladi .bir hafta icinde 3 kez sabaha karsi uykudan nefes alamayarak fırladim hırmayip cirpinarak nefes almaya calistim buarada hava yuttum ,ardindan yuttugum havayı cıkarttim balgamla beraber .acil servise gittim akciger filmi cekildi cigerler temiz bronsit olmussunuz dendi ve buhar verildi .3 gunluk antibiyotik ve oksuruk surubu eklendi .2.antibiyotigii almama ragmen gene sabah soluk alamayarak uyandim 3-4 sn suruyor sanki bogazim daraliyor ben hırlayarak nefes almaya calisiyorum sonra oksuruk ve balgam basliyor .bu yasadigim astim krizi olabilir mi ? bende ve ailemde astim hikayesi yoktu .ne tavsiye edersiniz ?

Merhaba,
Gece artan öksürükler astım habercisi olabilir. Akciğer grafisi, sinüs grafisi ve solunum fonksiyon testi yaptırarak üst ve alt solunum yolları ve astım değerlendirilmelidir. Aşırı terleme varsa sıvı kaybına bağlı sekresyonların kuruması da tarif ediyor olabilirsiniz

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Murat MORGÜL'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Murat MORGÜL

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.