ae
Soru Sahibi
9 Kasım 2012 19:47

oglum 1 yasinda oturamiyor

hocam oglum 1 yasinda ikiz cocuklarimdan biri digeri gayet saglikli oglum dogdugundan beri sorun oldugunu anladik kan,idrar tahlili yapildi temiz cikti yaklasik 37 haftalik 2.440gr dunyaya geldi fizyoterapi goruyor yeni kafasini bir aydir tutmaya karni uzeri kaldirmaya basladi henuz oturamiyor cok hareketli donerek heryere gidiyor bacaklari ozellikle cok hareketli genetik olarak iki ailede bu durum yok yasi buyuk cocugum var gayet saglikli. doktor kas sinirlerden geldigini soyledi arastiriyorlar tahmin olarak buyuk olasilikla kosamicak dedi yavas yuruyebilir dedi veya iskemlede oturucak yada kemikleri gelismez ve uzun sure yasamaz dedi olasiliklari soyledi oglum hayat dolu gormesi duymasi agu sesler cikarmasi konuskan, karsilik vermesinde hic bir sorun yok bacaklari cok zayif ayak parmaklari az asagi donuk yere basamiyor ellerini biseyler alarak tutuyor parmaklari az egik olsada basariyor azimli bebek sizce engellimi kalicak? bizi aydinlatirsaniz cok mutlu oluruz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Muhtemelen gebelik donemi veya dogumdaki etkilenme sonucu olabilir Dogru ve panlı fizik tedaviden genellikle yarar görülmektedir ancak muayene etmeden gelecek ile ilgili sorulaniza yorum getirmek yanlış olur Sağlıklı günler dilerim Prof Dr Serap Uysal Çocuk Nörolojisi Uzmanı

19 Kasım 2012 11:21