x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Neden ile ilgili Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN cevabı

Neden

iyi çlışmalr hocam benim19 aylık kızımvar prematüre doğdu şuan gelişimi iyi ama sürekli burun akıntısı hırıltı ve bazende öksürük oluyo özellikle geceleri nefesi tıkanıyor dr götürüyorum boğaz enfeksiyonu deniyor hırıltı için asisst antibiyotik veya aferin ve kongest veriyolar bazende ventolin ama geçmiyor veya 2-3 gün sonra yine aynı alerjik bünyesi var ama bunun için ne tahlil yaptılar nede tedavi uygulandı hırıltısı içinde ciğerlerini dinliyeyip iyi diyolar röntgen falan çekilmedi bide sabahları kalktığında ya gözü şiş yada çapaklı oluyor bulunduğum yerde dr bana pek yardımcı olamadılar zaten küçük biryerde yaşıyoruz bu şikayetler neden olur bunun için hangi bölüme gitmem lazım (bulunduğumuz yerde termik santrali var hava kirliliğinden olabilir mi)

tekrarlayan hırıltı alerjik sebepli olabilir, bronşiolit de geçirdiğini ifade ediyorsunuz, 3 defadan fazla bronşiolit geçirdi ise alerji testlerini yaptırmanız gerekirse astım açısında koruyucu tedaviye başlamanız gerekir. Çocuk alerji veya çocuk göğüs hastalıkları uzmanı muayenesi için fakülteye gitmenizi öneririm.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

İlgili uzmanlar

.