x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Mustafa bey çene altımda sol tarafta ağrılı bir beze fark ettim nohut tan ile ilgili Dr. Dt. Mustafa Sabri ŞENCAN cevabı

Mustafa bey çene altımda sol tarafta ağrılı bir beze fark ettim nohut tan

Mustafa Bey
çene altımda sol tarafta ağrılı bir beze fark ettim nohut tanesinden daha büyük 25 gün önce operasyonla sağ alt çenede 20 lik dişimi operasyonla aldırmıştım onunla alakalı olabilir mi ?
ne yapmam gerekir?

Merhaba Arzu Hanım,
Yirmi yaş dişlerinin cerrahi operasyonları sonrasında çeşitli komplikasyonlar gelişebilmektedir. Travmatik geçen bir operasyondan sonra doku içine kanama olabilir. Doku içine yayılan kanama alanı koagule olarak sertleşir ve bir kitle oluşturur. Metabolizmaya bağlı olarak bir süre sonra zamanla kitle gerileyerek küçülür.
Yirmi yaş operasyonlarından sonra gelişebilecek kronik enfeksiyon nedeniyle lenf drenajının olduğu ilgili lenf bezleri şişebilir.
Bahsettiğiniz durumun tam tanı ve tedavisi için isterseniz röntgenleriniz ile birlikte kliniğimizde sizi misafir edip durumunuzun değerlendirmesini yapmak daha doğru olacaktır.
Geçmiş Olsun.

Dr. Mustafa Sabri Şencan
Çene Cerrahı ve İmplantoloji Uzmanı
Özel Çapa Cerrahi & Estetik Ağız Diş Sağlığı Polikliniği

Bu konu hakkında Dr. Dt. Mustafa Sabri ŞENCAN'a danışmak istiyor musunuz?
Dr. Dt. Mustafa Sabri ŞENCAN

İlgili uzmanlar

.