GH
Soru Sahibi
27 Mart 2009 21:10

mrb bilge hanım.ben çocuğuma süt verirken içine pekmez katıyorum sizce bu b

mrb bilge hanım.ben çocuğuma süt verirken içine pekmez katıyorum sizce bu boyunun uzamasında daha etkili bir yol olur mu?ayrıca çevremdekiler çocukları soğuk tutmanın(örneğin çıplak ayaklarla betona basması gibi ya da çorap giymemesi gibi) uzamayı engelleyeceğini söylüyorlar bu doğru bir görüş mü?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Bilge  Kayıran
Uzm. Dr. Bilge Kayıran
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Süt tek başına boy uzaması için vazgeçilmez kaynaklardan biridir. Ancak pekmezin içerdiği demir elementi süt ile ters düşer ve emilip işe yaramaz. Diğer söylenenlerin bilimsel bir dayanağı yok.

28 Mart 2009 18:26