x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhabalar doktor bey benim problemim sırt üstü yatınca tıkanıyor gibi olma ile ilgili Uzm. Dr. Hasan KASAP cevabı

Merhabalar doktor bey benim problemim sırt üstü yatınca tıkanıyor gibi olma

merhabalar doktor bey benim problemim sırt üstü yatınca tıkanıyor gibi olmam nefes alamıyorum sürekli yan yatmak zorundayım ve bu sadece uyurken oluyor ve çocukluğumdan beri var daha önce kalp grafisi çektirmiştim ama bi sorun yok sebebi ne olabilir cevabınız için çok teşekkür ederim

Uyku apne sendromu olabilirsiniz... Yani uykuda nefessiz kalma durumu.... Bazen pozisyona bağlı olarak solunum yolları uykumuzda aldığımız nefesi iletemeyecek kadar dar hale gelebilir. Bu da bahsettiğiniz şikayetlere neden olabilir. Hele kilonuzda varsa bu durumun olma ihtimali daha da yüksektir. Bence önce bir Kulak Burun Boğaz uzmanına gidin ve üst solunum yollarınıza bir bakılsın, sonra da mutlaka Uyku Labaratuvarı olan bir merkeze başvurup Uyku testi = Polisomnografi yaptırın... Olayı tam ayırt etmek için bu gerekli olabiilir.

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Hasan KASAP'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Hasan KASAP
.