x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhabalar.ben 22 agustos da yaptırdığım beta hcg testi sonucum 128 çıktı v ile ilgili Op. Dr. Erkut HARMANCILAR cevabı

Merhabalar.ben 22 agustos da yaptırdığım beta hcg testi sonucum 128 çıktı v

Merhabalar.Ben 22 Agustos da yaptırdığım Beta HCG testi sonucum 128 çıktı ve 01.09 da tekrar yaptırdım değer 444 e yükselmiş.9 günlük sürede bu kadar az yükselmesi dış gebelik veya kesin olarak gebeliğe ilişkin bir sorun olduğunu mu gösterir? Bu arada gebelik 01.09 da vajinal ultrasonda da görünmedi?Teşekkürler.

evet...normal giden gebelikte 9 gün geçince 128 den 2500 civarına çıkması gerekirdi..2 ihtimal var sizde : % 99 normal rahim içine yerleşmiş ama ilerleyemeyen gebelik( biokimyasal gebelik diyoruz..bir tür düşük yapıyosunuz)...ikinci ihtimal ki rakam olarak% 1 dir olması: dış gebelik..size önereceğim en iyi yol: herhangi bir girişimsel işlem yapılmaksızın (kürtaj biopsi vs ),bir süre daha hcg ytakibi yapın..hcg nin gidişatına göre yönlendiriyim sizi..

Bu konu hakkında Op. Dr. Erkut HARMANCILAR'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Erkut HARMANCILAR

İlgili uzmanlar

.