x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhaba hocam, ablam amelyat oldu kanser denildi ve amelyat yapıldı fakat d ile ilgili Prof. Dr. Derin KÖSEBAY cevabı

Merhaba hocam, ablam amelyat oldu kanser denildi ve amelyat yapıldı fakat d

Merhaba hocam, ablam amelyat oldu kanser denildi ve amelyat yapıldı fakat dogru duzgun bir cevap alamıyoruz ve çok korkuyoruz. Rica etsem yardım edermisiniz. Elimde bir rapor var ama çok uzun sonuçu yazacagım. DEBULKİNG(TAH+SAĞ USO+biliteral pelvik paraaortik lenf nodu diseksiyonu+ appendektomi)
Bunun tedavısı varmı yoksa sonu kötümü bize bilgi verirmisiniz. Çok ama çok rica ediyoruz. Ne yazık ki sorularımızı geçiştirip hatta umursamıyorlar. Bu yuzden rahatsız etmek zorunda kaldım.

Sayın Dilek hanım.. ablanızın kanseri nedir ? Yumurtalık kanseri ise gerekli tedavi yapılmış (Bu diğer kanserlerdede yapılan tedavidir )Patoloji raporuna göre ek tedavi yapılıp yapılmayacağına karar verilecek .Doktorunuz bundan sonrası için size gereken tavsiyeleri herhaklde söyleyecekdir sevgiler...

Bu konu hakkında Prof. Dr. Derin KÖSEBAY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Derin KÖSEBAY

Merhaba hocam, ablam amelyat oldu kanser denildi ve amelyat yapıldı fakat d

Tekrardan merhaba hocam, duyarlılığınız için öncelikle çok tşk ederim. Allah sizi ailenize bağışlasın. Ablam Over kanseriymiş. Pataloji sonucuda bu,
Çok ciddi bir durum mu? Tedavi sonuç veririmi. Birde hocam kayseride oturuyoruz ve ankaraya götürmek istiyoruz ablamı. Bu konuda iyi bir prof tavsiye edebil

Tanı : 1- MİSKT GERM HÜCRELİ TÜMÖR, sağ over, TAH-USO MATERYALİ yüzde 95 ‘i immatür teretom kompanti, yüzde 15 ‘i yolksak tümör kompanenti görüldü.

2- TÜMÖR İNVAZYONU, uterus serozal yüzeyi, sol tuba duvarı, kalın barsak yüzeyi, periton implantı, karın duvarı, rektum üstü serbest imlantı, mesane yüzeyi, ince barsak yüzeyi, apendiks duvarı, eksizyonel biyopsi materyalleri.
3- KRONİK SERVİSİT, TAH-USO MATERYALİ
4- REAKTİF LENF NODU, 12/12 adet paraartik lenf nodu, 13/13 adet sağ pelvik lenf nodu, 4/4 adet sağ pelvik lenf nodu diseksiyon materyalleri.

Vaka biyopsi ile MİKST GERM HÜCRELİ TÜMÖR, periton implantı kayıtlı frozen kesit artık materyali tanısı alınmıştır.

Sayın Dilek hanım.. Ablanızın tümörü kemoterapiye çok hassas bir tümör yapılacak tedavi ile çok iyi sonuç alınabileceğini sanıyorum..Ankarada Hacettepede Prof.Dr.Kunter Yüce Etlık Zubeydahanım Hast.de Doç Dr.Faruk Köse çok iyidir. benimde selamlarımı söyleyerek götürebilirsiniz sevgiler...

Bu konu hakkında Prof. Dr. Derin KÖSEBAY'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Derin KÖSEBAY

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.