x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhaba dr bey birhafta önce annem komşunun kapısını çalmış ve ve içeri gir ile ilgili Prof. Dr. Burhanettin ULUDAĞ cevabı

Merhaba dr bey birhafta önce annem komşunun kapısını çalmış ve ve içeri gir

merhaba dr bey birhafta önce annem komşunun kapısını çalmış ve ve içeri girdiğinde tanımadığı kişilerle konuşuyo gibi konuşmaları olmuş daha sonra sağ terefında his kaybı kelimeler ağzının içinde yuvarlanmaya başlamış ve 15dakka süren bilinç kaybı olmuş.daha sonra kendisine geldiğinde kapının zilini çaldıktan sonra olan hiç birşeyi hatırlamıyor.NÖROLOJİ GÖRDÜ MR,EKO BOYUN USG,KAN TETKİKLERİNİ YAPTIRDIM GÖRÜNTÜLERDE HERHANGİ BİR PIHTI ÇIKMADI ASPİRİN ÖNERDİLER.TIA OLABİLİR DİYE DÜŞÜNDÜLER BİR YIL ÖNCE BİRKEZ DAHA OLMUŞTU.YİNE TETKİKLERDE BİŞEY ÇIKMADI GEÇİCİ İSKEMİK ATAK OLABİLİR DENİYO.BU KONUDA SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZİ ALABİLİRSEM SEVİNİRİM.PİSİKİYATRİYLE ALAKALI Bİ DURUM OLABİLİRMİ.ANNEM 70 YAŞINDA PRİTOR VE BELOK KULLANIYOR.PSİKOLOJİK SIKINTILARIDA VAR GECE UYKUSU DÜZENSİZ VE MUTSUZ YAŞADIĞI SİTRESÖRLERDEN DOLAYI HAYATA KÜSKÜNTEŞEKKÜR EDİYORUM.

Annenizin şikayeti kesinlikle psikolojik değildir. Çok büyük olasılık doktorunuzun söylediği TİA'dır. TİA olduğu için MR normal çıkacaktır. Bnece de tanı TİA'dır. Buna uygun tedavisini sürdürmesi yararlı olacaktır. Bu arada tansiyon, kolesterol düzeyleri normal sınırlarda tutulmalıdır. Sigara kesinlikle kullanmamalı. Ayrıca günde 2-4 km. lik yürüyüşler yapması kendisi için yaralı olacaktır. Esen kalın.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Burhanettin ULUDAĞ'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Burhanettin ULUDAĞ
.