x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhaba doğumdan sonra 5-6 kilo fazlası olan bir bayanım. sorun bölgesel ki ile ilgili Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE cevabı

Merhaba doğumdan sonra 5-6 kilo fazlası olan bir bayanım. sorun bölgesel ki

Merhaba doğumdan sonra 5-6 kilo fazlası olan bir bayanım. Sorun bölgesel kilo (göbek bölgesinde) problemimin olması. Sorum şu Liptonun Form plus çayını tüketiyorum. Zayıflamam konusunda yararı olabilir mi? Aynı zamanda emziren bir anneyim. Bu çayın herhangi bir zararlı etkisi olabilir mi? Teşekkür ederim. Meslek hayatınızda başarılar dilerim.

Merhabalar,

Bebek bir yaşına girene kadar anneye zayıflama diyeti önerilmez. Hele ki form çayları kesinlikle önerilmez. Sadece su kaybettirmekle de kalmaz, kronik kabızlık ve vitamin / mineral eksikliği yapar. Hemen bırakın bence.

Elbette dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle bir diyetisyen ile yüzyüze görüşmenizde yarar var. 8 saatten fazla uyumamaya, sık sık ve azar azar beslenmeye, aç kalmamaya, süt, yoğurt ve peynirin light olanlarını tercih etmeye, şekerli ve yağlı besinlerden kaçınmaya, günde 14 bardak su içmeye, posalı (lifli) besinleri bol bol tüketmeye, mutlaka egzersiz (mesela yürüyüş) yapmaya özen gösterin.

Sağlıklı günler dilerim...

Uzman Diyetisyen
M. Turgay KÖSE

Sianji Well-Being Resort
Peksimet Köyü, Kadıkalesi Mevkii
48960 Turgutreis - Bodrum / MUĞLA
www.turgaykose.com
(0 532) 597 99 17
Bu konu hakkında Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

İlgili uzmanlar

.