x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Merhaba benim bir senedir burun da kaşlarda pullanma kaşıntı ve sonuçta kız ile ilgili Uzm. Dr. Sertaç SEVER cevabı

Merhaba benim bir senedir burun da kaşlarda pullanma kaşıntı ve sonuçta kız

merhaba benim bir senedir burun da kaşlarda pullanma kaşıntı ve sonuçta kızarıklık var aynı zaman da burun kenarlarımda da kızarıklık ve kaşıntı bir süre bepanthene krem kullanmıştım iyi geliyordu ama kısa süre tabi bugüne kadar bir cilt uzmanıyla görüşmedim şu an yurt dışında oldugum için bulundugum yerde bir cilt uzmanı bulamadım başka hiç bir yerimde böyle şikayetlerim yok seboreik dermatit oldugunu düşünüyorum acaba nasıl kremler kullanabilirim karma bir cildim var cvb için şimdiden teşekkrl

Merhaba Gül Hanım
Seboreik dermatitinizin olması kuvvetle muhtemel tabii sizi muayene etmeden kesin bir tanı koymak mümkün değildir. İlaç öneremiyorum ama La Roche Posay'in Pityval adında bir dermokozmetik ürünü var onu kullanabilirsiniz. Çok arttığı dönemlerde ise ilaç kullanmanız gerekebilir. Egzamalı bölgeleri sabun ve şampuan temasından korumanız gerekir.
Geçmiş olsun

Bu konu hakkında Uzm. Dr. Sertaç SEVER'a danışmak istiyor musunuz?
Uzm. Dr. Sertaç SEVER
.