x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Memedeki kitle ile ilgili Prof. Dr. Levent ÇELİK cevabı

Memedeki kitle

mememdeki sert kitle sebebiyle devlet hastanesine gidip meme usg si çektirdim.sonuç:sağ meme saat 11 hizasında periareolar 32*18 mm boyutlarında heterojen hipoekojen lobule konturlu solid fibroadenom ile uyumlu lezyon saptanmıştır. diye bi sonuç aldım doktora gittiğimde biyopsi yapıcaz ve süt bezesi olup olmadığına bakıcaz 3 mm gözüküyo dedi biz 2mm üzerindekileri doktorlar olarak almayı tavsiye ediyoruz meme estetğini bozmadan alırız dedi sizce ne yapmalıyım bazı sitelerde ameliyat boşuna olmuş olursunuz diyor size göre doğru olan nedir ..yardımlarınız için teşekkürler

Her halukarda önce radyoloğunuzun sonografi rehberliğinde cut biopsi yapmasını öneririm.

Tarif edilen lezyonun çok yüksek ihtimal iyi olduğu düşünüyor. Ama ameliyat öncesi bu durumdan yüzde yüz emin olmakta fayda var. İyi huylu bir tömörle kötü huylu bir tümöre yapılacak operasyon çok farklıdır. Operasyon öncesi kesin tanı olursa her türlü karar daha net verilir.

Bu konu hakkında Prof. Dr. Levent ÇELİK'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Levent ÇELİK

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.