x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Memede nodül ve kist ile ilgili Prof. Dr. Abdulkadir BEDİRLİ cevabı

Memede nodül ve kist

merhaba ben düzceden yazıyorum,
sağ memede üst dış kadranda yaklaşık 4 mm çaplı oval iyi sınrlı solid nodül vardır. (Fibroadenom?) sol meme alt iç kadran periferinde 9x4 mm boyutlarında basit kist mevcuttur. yine sol memede üst iç kadranda 9x4 mm boyutlarında oval-iyi sınırlı kistik açıklıklar içeren solid nodül gözlenmiştir. Diğer bulgular normaldir.doktor Agnucaston adlı ilac verdi bu ilaçla kist ve nodüllerin kaybolacağını ve 6 ay da bir ultrason çektirmemi söyledi. boğazmda troit nodül var. annem AML hastası.mememdeki bu nodül ilerde bir sorun yaşamama neden olurmu?
çocuksuz ve bekarım .
saygılar, teşekkürler.

Sayın Gül,
Fibrokistik hastalık ve fibroadenom memenin en sık bengin lezyonları olmakla beraber takip ve tedavi yaklaşımları farklılık göstermektedir. Bu tip lezyonlarda muayene bulguları ve ultrasonografi gibi görüntüleme yöntemleri tedavi planı açısından yeterlidir. Buradaki önemli husus ilaçla kistlerin kaybolup kaybolmaması değil, bu lezyonlara yaklaşımın ne olacağıdır.
İyi günler,

Prof.Dr. Abdulkadir Bedirli
Bu konu hakkında Prof. Dr. Abdulkadir BEDİRLİ'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Abdulkadir BEDİRLİ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.