x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Memede kist ile ilgili Doç. Dr. Tuğrul TANSUĞ cevabı

Memede kist

Merhaba Hocam.29 yaşındayım.Annem meme kanseri.bende de kistler vardı.son 6 ayda büyüme olunca doktorum iğneli biopsi istedi.Sonucunu yorumlayabilir misiniz.Teşekkür ederim Mikroskopik Bulgular ?:? Yaymalarda proteinöz zeminde az miktarda makrofaj ile yer yer grup yapmış uniform görünümlü geniş sitoplazmalı epitelyal ? hücreler izlendi?.? TANI?:? MALİGNİTE NEGATİF YAYMA ? YORUM?: ? Bulgular papiller bir lezyonu ?(?intraduktal papillom???) ?akla getirmektedir?

Kötü huyluluk düşündürecek herhangi bir bulgu görülmemiş. Süt kanalları içinde iyi huylu olma olasılığı yüksek küçük bir kitle var olabilir şeklinde görüş belirtmişler. Muayene bulgularınızı ve diğer incelemelerinizin sonuçlarını bilmediğimden daha öte yorum yapamam. Doktorunuz bir cerrahi işlem önerebilir.

Doç Dr Tuğrul Tansuğ
Genel Cerrahi Uzmanı
Bu konu hakkında Doç. Dr. Tuğrul TANSUĞ'a danışmak istiyor musunuz?
Doç. Dr. Tuğrul TANSUĞ

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.