x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Meme amelıyatı şartmı? ile ilgili Prof. Dr. Serdar TURHAL cevabı

Meme amelıyatı şartmı?

Iyı gunler Dr.bey annem 68 yasında tansıyon ve aort dıseksıyon debakey 3 hastası 3 ay once cekılen mamografısındesag meme UDK da 5mm round opasıte 20x15mm kaba kalfıkasyon sılık sınırlı kıtle.BI RADS 4 USG bırads 4c Bu hafta cekılen mamografıde ACR Tıp 1-2 Sag meme ust dıs kadranda 21mm duzensız kont.cevreye spıkule uzanımlar bulunan mıkrokalsıfıkasyonlar ıceren asımetrık noduler opasıte Bırads 5 her 2 memede vaskıler cıdar kalsıfıkasyon.USG bırads 5 Patolojı sonucu ıse sag meme saat 10 hızası mamıllıondan 5cm mesafede 20 mm capında hıpoekoık solıd noduler lezyon.Holand fıkse gonderılmıs 1cm uzunlugunda 5 adet TRU CUT bıyopsı.1/Y INVAZIV KARSINOM.2 Ay ara ıle yapılan tetkıkler nası bu kadar farklı cıkabılıyor? bu durum meme kanserı ıse kacıncı evrede olabılır Anevrızma nedenıyle amelıyat olamıyor Hormonterapı uygulanacak bu tedavının yan etkılerı ve bu hastalıga tedavısı ne olabılır?Amelıyatsız tedavı mumkun mudur?En buyuk korkumuz Metastaz olabılırmı?Saygılar.

2 Ay ara ıle yapılan tetkıkler nası bu kadar farklı cıkabılıyor? doktor gözüyle bu bulgular çok farklı değil
bu durum meme kanserı ıse kacıncı evrede olabılır? en azında evre 1 ancak kalanı ameliyatla belli olur
Anevrızma nedenıyle amelıyat olamıyor Hormonterapı uygulanacak bu tedavının yan etkılerı ve bu hastalıga tedavısı ne olabılır? hangi hormonoterapi olduğuna bağlı olarak yan etkiler değişir
Amelıyatsız tedavı mumkun mudur? ideal çözüm değildir ancak mümkün olabilir
En buyuk korkumuz Metastaz olabılırmı? tıpta her zaman herşey mümkün ancak ihtimaller düşük
geçmiş olsun

Bu konu hakkında Prof. Dr. Serdar TURHAL'a danışmak istiyor musunuz?
Prof. Dr. Serdar TURHAL

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.