CZ
Soru Sahibi
16 Şubat 2017 05:23

major depresif

Merhabalar doktor Berna hanim. cok acil bir sorum var. Abimin hanimi 4 gun once intihara kalkisti balkondan atlamaya kalmis . abim zamaninda yetismis allahtan tutup cekmis. onun sonrasinda buyuk aglama krizine girmis sabaha kadar. .SABAH abim sigorta hastanesine goturmus ve doktor major depresif demis. duygu cokuslugu var kendini degersiz goruyor ozellile onu kimsenin sevmedigine herkesin onu kotu gordugune inaniyor. bir kac yildan beri surek li kardesleri ve annesiyle problemleri vardi . surekli kafasinda taka taka kaldiramadi bazi seyleri. kendisi 46 yasinda.doktor antidepresan ilaclar vermis onbes gun sonrada gorusmeye cagirdi.merak ettigim. bu major depresif hastaligini internetten arastirdim. yuzde 40 genetik olabilir aile ici problemler cevre faktorleri bazi ilaclarin yan etkisinden olabilir deniyor onun icin cok uzuluyorum. ilac tedavisi ve terapiler sayesinde duzelme olurmu. yoksa bu intihar girisimlerini tekarlarmi.su an ilaclarin etkisinde basim allak bullak diyor ama cok uzgun yaptigina ve hepimisden ozur diledi bir daha yapmicam diyor ama. artik nasil guvenilebilirki tekrar etmicegine bu intihar girisiminden on bes gun once bana yani( gorumcesi)sinyalini vermisti. duycaksin bak beni birgun dedi. duzelebilirmi doktor varmi boyle sansi. birde internette bu tip hastalar icin bazi terapi videolari varmi kendisi ile evde izlesek. cevaplarsaniz cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Teşhis koyan hekim tedavi yolunu belirlemiş olmalı. Öncelikle hekiminizden bilgi almanız gerekiyor bu konu da. Ben bunun yanında psikoterapi öneririm.

16 Şubat 2017 17:20