AA
Soru Sahibi
21 Temmuz 2015 13:13

Lenf kanseri

Hayırlı günler babam bundan 2 sene önce lenf kanserine yakalandı t tipi diyolardi ilk önce bir hap ile tedaviye başladılar olmadı sonra kemoterapi sonra kendinden nakil yaptılar biraz iyileşti ama tam bitmedi hastalığı işin tedavisi görmeye başladı babam bu arada uygun ılık aranıyordu kardeşim ve benim %50 tutuyordu ben evli olduğum için kardeşim verdi iliği ve sonra babam nakil oldu sürekli beyaz kana ihtiyaç duyuluyor du zorda buluyorum biz Konya da idik babam ankarada tedavi görüyordu babam nakilden sonra kendini toparlayamadi sürekli uyuyordu yada uyutuluyordu bilmiyorum birgün sonraları babam diyalize girmeye başladı en Son babama bi beyaz kan verdiler babam yattığı yerde kizarmaya başladı ve kilitlendi adeta bir top gibi oldu ayıramadık doktorlar ayırdı ve yoğun bakımda yattı ne olduğumuzu anlayamadık solunum yetmezligi dediler 10 gün yattı babam sonra kaybettim babamı ama ben ne olduğunu hala anlamış değilim bu olanlar normalmi bana anlatirmisiniz çok ihtiyacım var

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Zor bir süreç yaşamışınız. Size neyi ne şekilde anlatmam size iyi gelir bilemedim. Tüm yaşanan sürecin tıbben açıllaması gibi bir şey ise buraya birkaç satıra sığacak iş değil. Yüz yüze görüşmeye sığacak bir konu. Zaten de sanırım takip eden doktorlar konuyu en iyi bilenlerdir. Baş sağlığı dilerim.

22 Temmuz 2015 13:34
AA
Soru Sahibi

Teşekkür ederim baban için ölüm er geç olacaktı tevavisi zaten yoktu dediler yokmu bu hastalığın tedavisi deneme amaçlı mi yapıldı bu tedaviler sizce bi tanıdığımın eside aynı hastalıktan rahatsız onunki akcigerdeymis küçük çocukları var ben babasız kaldım ama onlar daha çok küçük antalya ya gittiler tedavi için tedavisi yoksa boşami kürek çekiyorlar kusuruma bakmayın sorularım biraz saçma olabilir ama kendimi rahatlatmak istiyorum özür dilerim

22 Temmuz 2015 13:49
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Sizi anlıyorum. lenfomanın o kadar çok itipi var ki. Ve her hastada evresi farklı, hastaya ait farklı kriterler oluyor. Yani herkeste aynı seyretmiyor. Pek çok lenfoma hastası tedavi ile iyileşiyor. Dilerin o tanıdığınız doğru adrestedir ve düzelir.

23 Temmuz 2015 22:06