x

Bilgilendirme

Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Gizle

Len bezi ile ilgili Op. Dr. Ahmet ŞİRİN cevabı

Len bezi

merhabalar doktor bey sizden bi ricam olcaktı lütfen bana yardım edin benim yaklaşık 2 ay önce boğaz ve grip enfeksiyon geçirdim iğleşince sonradan 1 aydır yutkunma zorluğu başladı ve doktora gittim bademcilerime ve boyun lenf bezlrime baktılar bademciklerimin yapısının büyük olduğu söylendi ve boyun usg incelemesinde sağ üst servikal 8x18 mm boyutlarında reaktif görünüşlü hilusu seçilenebilen lenf nodu izlenmektedir sol ön servikal zincirde büyüğü üst 7x13 mm boyutlarında olan reaktif görünüşlü lenf nodları vardir doktor bey ilk zamanlar ağrı yoktu biraz ağrı oluyo ve kanımdada bişey çıkmadı ilaç tedaviside yatıt vermedi bende geniz akıntısıda vardı şu gittimi daha doktora gidemedin sosyal güvencemde yok sürekli doktpra gidemiyorumda bende sizde bu rahatsızlığım nedir ne yapayım atrık piskolıim bozuldu şimdiden allah razı olsun sizden


Merhaba Yasemin hanım,
reaktif , hillusu seçilen lenf bezi tabiri bizi enişeden uzaklaştırmasına rağmen, genede ince iğne aspirasyon biyopsisi dediğimiz ultrason altında iğne ile bir kesi yapmadan biyopsi alınması ve bir patoloji uzmanınca tetkikinin yapılması lazım. O bölge anatomisi geniş olması nedeniyle pek çok sebep lenf büyümesi yapabilir.Ayrıca akciğerlerde araştırılmalıdır.
geçmiş olsun

Bu konu hakkında Op. Dr. Ahmet ŞİRİN'a danışmak istiyor musunuz?
Op. Dr. Ahmet ŞİRİN

Diğer Sorular

İlgili uzmanlar

.